Antrasis istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“

Už savo tėvynės ribų žmonės atsiduria dėl įvairiausių priežasčių, tačiau jų išgyvenimai panašūs. Istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“ yra antrą kartą Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizuojamas renginys, skirtas gilesniam migracinių patirčių suvokimui ir pažinimui. Renginys praturtins ir niekada neemigravusius žmones, nes migruojančiųjų išgyvenimai bendražmogiški, atpažįstami visiems: namų paieškos, draugystės, šeimos kūrimas, karjera.

Šis renginys – tai įžanga į svarbiausią kitų metų Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą migracijos tema.

Festivalyje laukiami visi: kol suaugusieji klausysis kitų istorijų ir pasakos savas, mažieji dalyviai kartu su Istorijų namų edukatoriais užsiims edukacinėmis veiklomis.

Data: 2022 m. lapkričio 26 d.
Vieta: Istorijų namai.
Renginys nemokamas.

Plačiau apie festivalį skaitykite pranešime spaudai: spausti čia.

Kviesime patirti skirtingas kultūras per kulinarinį jų paveldą: lauks skoniai iš Sirijos („Petra Bakery & Falafel“), Pietų Korėjos („Korejietiškos salotos“), Sakartvelo („Chačapuri“), Italijos („Kulinarijos studija“) ir mūsų naujųjų Vilniaus kaimynų istorijos.

Susitikimo vieta: prie pagrindinių Kalvarijų turgaus vartų

Ekskursiją ves Lietuvos nacionalinio muziejaus istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė

Ekskursijos trukmė: iki 2 valandų

Ekskursija vyks lietuvių kalba ir yra nemokama

Būtina išankstinė registracija

Kviesime susiburti ir pabendrauti Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose: čia lauks pokalbiai, istorijos, bendraminčiai ir pramogos vaikams. Popietė prasidės su puodeliu kavos „Eskedar Coffee Terrace“. Kviesime pasidalyti savo migracijos istorijomis: kas Jums yra namai, dėl kokios progos grįžote iš užsienio aplankyti artimųjų Lietuvoje, su kokiu daiktu niekada nesiskiriate keliaudami… Galėsite papasakoti apie savo šeimos narius, kurie gyvena užsienyje, arba kitą Jums įdomią istoriją. Atsineškite Jums brangų, migracijos istoriją menantį daiktą, o mūsų savanoriai jį ir Jūsų istoriją užfiksuos ateities kartoms – kad nei viena istorija nebūtų pamiršta!

Ar tiesa, kad sunku rasti lietuvių, kurie papasakotų savo migracijos istorijas? O gal tautiečiai, gyvenantys svetur, veržte veržiasi, kad būtų mūsų išgirsti? O kaip su Lietuvos naujakuriais: ar jie jaučia, kad mes norime juos išgirsti? Kur galima išgirsti naujai atvykusiųjų istorijas?

Pokalbis su tinklalaidės „Living in Lithuania“ kūrėja Auste Černiauskaite, laidos„Gimę ne Lietuvoje“ vedėju Toye Samson Abiodun bei ką tik iš istorijų rinkimo ekspedicijos JAV grįžusia istorike Giedre Mileryte-Japertiene.

Pokalbį ves pasakotoja Milda Varnauskaitė.

Pokalbis vyks lietuvių kalba

Kad ir kokia būtų išvykimo priežastis, visada ieškome namų, į kuriuos galėtume sugrįžti. Namai – tai ne pastatas, o labiau jausmas, kurį kartais sunku apibūdinti, bet kurį norisi jausti ir atkurti.

Kviesime pasidalyti savo istorija ir pajaustu suvokimu, kas yra NAMAI Jums. Kiekvienas galės papasakoti savo migracijos, namų ilgesio ar naujų namų radimo istoriją arba pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų.

Vakarą ves pasakotoja Milda Varnauskaitė, o sriuba vaišins Eskedar Tilahun.
Vakaras vyks anglų kalba

Pageidautina, kad norintieji papasakoti savo istoriją renginyje susisiektų el. paštu