Medalis Vladislovo IV Vazos vedyboms su Cecilija Renata atminti
Apie eksponatą
Cecilija Renata Habsburgaitė (1611–1644), Ferdinando Habsburgo, vėliau tapusio Šventosios Romos imperatoriumi, duktė, 1637 m. ištekėjo už Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo IV Vazos (1595–1648). Susilaukė sūnaus ir dviejų dukterų.
Vladislovo IV Vazos vedybų su Austrijos princese Cecilija Renata Habsburgaite proga 1637 m. buvo nukaldinti du medalio variantai vienodais aversais, bet skirtingais reversais. Medalių averse – Heraklis, simbolizuojantis Vladislovą IV Vazą, užsimojęs kuoka, laiko grandinę, kuria apjuostas trigalvis šuo Cerberis, simbolizuojantis tris Abiejų Tautų Respublikos priešus: Maskvą, Švediją ir Turkiją. Vladislovo IV Vazos palyginimu su Herakliu siekta pelnyti karaliaus palankumą. Mitinio Cerberio įveikimas buvo lyginamas su grėsmės, kilusios Abiejų Tautų Respublikai, pašalinimu. Vieno medalio reverse vaizduojami du sujungti ereliai – Lenkijos ir Austrijos. Kito medalio reverse – įrašas, aukštinantis tiek Vladislovo Vazos karinius, tiek taiką užtikrinančio valdovo nuopelnus. Medalį sukūrė dailininkas Johannas Hoehnas vyresnysis Gdansko miesto tarybos užsakymu.
Medalis pirmą kartą aprašytas 1737 m. Lubeckių šeimos kolekcijos kataloge. Jis buvo Izabelos Starzyńskos ir Franciszeko Potockio bei Emeryko Hutten-Czapskio kolekcijoje, Varšuvos karalių pilies muziejaus kolekcijoje. Tai itin retas medalis.