Laida „Muziejaus istorijos“

Ne paslaptis, jog muziejuose slypi gausybė įvairiausių istorijų – stebinančių, priverčiančių suklusti, supažindinančių, pamokančių, o kartais… tiesiog smagių. „Muziejaus istorijos“ – tai bendras Lietuvos nacionalinio muziejaus ir LRT Klasika projektas, radijo laida, kurioje klausytojas kviečiamas išgirsti muziejaus istorijas – pasufleruotas jame vykstančių parodų arba padiktuotas įdomiausių muziejaus eksponatų.

Naujausių laidų įrašai jūsų laukia kiekvieną pirmadienį muziejaus Youtube paskyroje ir LRT mediatekoje.

Pasaulinio garso archeologė Marija Gimbutienė yra viena iš vos keleto šio laikmečio Lietuvos intelektualų, kurių vardas ir pasiekimai sulaukė pasaulinio pripažinimo.

Kokios žmogiškos savybės lėmė tokią įspūdingą karjerą? Kaip Marija Gimbutienė lenktyniavo su laiku? Kokie iššūkiai ją pasitiko tuo laiku vyriškame mokslo ir archeologijos pasaulyje?

Asmeniniais prisiminimais ir netikėtais profesiniais atradimais apie Marijos Gimbutienės asmenybę dalinasi teatrologė ir mokslininkės biografė Kornelija Jankauskaitė bei archeologė, parodos, skirtos 100 – tosioms Marijos Gimbutienės gimimo metinėms „Deivės ir kariai“ kuratorė dr. Gabrielė Gudaitienė.

Viena įtakingiausių archeologių pasaulyje Marija Gimbutienė peržengė archeologijos mokslo ribas ir sukūrė archeomitologijos mokslą. Jos prieštaringai vertinamos hipotezės dabar jau patvirtinamos genetinių tyrimų, o jas neigę ir paviršutininškumu kaltinę mokslininkai pripažįsta: „Marija buvo teisi“.

Apie archeologinę Marijos Gimbutienės darbų reikšmę pasakos archeologė ir tarptautinės parodos „Deivės ir kariai“ viena iš kuratorių dr. Inga Merkytė.