Paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“
Birželio 11 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla” atidaroma Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta fotografijų paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas”.
Gikonių dvare (neišlikęs, dab. Biržų raj.) gimęs Antanas Ingelevičius (1892–1947) nuo 1919 m. gyveno Kaune. Čia vaidino „Vilkolakio” teatre, mokėsi Antano Sutkaus Vaidybos studijoje (1920–1924), dirbo M. K. Čiurlionio galerijoje samdomu fotografu (1924–1930), o laisvalaikiu fotografavo Kauną. Ingelevičius beveik aštuonis dešimtmečius išbuvo fotografijos istorijos paraštėse. Jo archyvas pirmą kartą pristatytas Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose surengtoje personalinėje retrospektyvos parodoje 2022 m. balandžio 20 d. – rugsėjo 25 d. Neaktuali tarpukariu, medinio, nefasadinio Kauno Ingelevičiaus fotografija sulaukė didelio susidomėjimo šiomis dienomis.
2023 metais paroda eksponuota M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, 2024 metais – Rokiškio krašto muziejuje, šiais metais pristatoma Biržuose.





















