MUZIEJUS IR KNYGA | Muziejų naktis 2025

Muziejų naktį kviečiame apsilankyti Vinco Kudirkos muziejuje ir susitikti su dr. Giedre Šmitiene, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja, kuri pristatys neseniai išleistą Janinos Degutytės laiškų tritomį. Poetė Janina Degutytė, kaip ir daugelis jos amžininkų, mėgo bendrauti laiškais, ypač daug susirašinėjo su artimiausiais žmonėmis. Trimis knygomis skelbiamas jos susirašinėjimas su motina Janina Degutiene, su artimiausia drauge dailininke Bronislava Jacevičiūte-Jėčiūte ir gydytoja bei bičiule Lena Rapaliene. Laiškuose gyvai iškyla pilni rūpesčio ir atsidavimo žmonių santykiai, gyvenimo sovietmečiu ypatumai. Knygose atsiskleidžia, kaip kasdieniame poetės gyvenime laiškai persipynė su eilėraščiais.

Kada: 18.00 val.  

Registracija nereikalinga 

Nemokamas muziejaus lankymas nuo 18.00 iki 20.00 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 19.45 val.)