Vilniaus gynyba ir bastėjos istorija

  • Bokšto g. 20/18
  • Trukmė 1 val.
  • Grupės dydis iki 30 asm.
  • 1-4 klasė
  • 5-8 klasė
  • 9-12 klasė
  • Vedama ir anglų k.
  • Edukacinė ekskursija
  • 3 Eur

Nuo pat seniausių laikų svarbus žmogaus gyvenimo aspektas buvo apginti save, savo artimuosius bei savąjį kraštą. Šiame užsiėmime domėsimės ir aiškinsimės, kaip buvo ginama LDK sostinė nuo pat jos įkūrimo iki XVIII a. pabaigos, kas paskatino Vilniaus gynybinės sienos atsiradimą, kam ir kodėl buvo pastatyta vienintelė tokia Lietuvoje Vilniaus bastėja? Tyrinėdami ir aiškindamiesi Vilniaus bastėjos istoriją, keliausime po svarbiausius, o kartais ir netikėčiausius Lietuvos bei Vilniaus istorijos periodus, įvykius ir paslaptis. Dalyviai ne tik sužinos naujų Vilniaus istorijos detalių, plės savąjį žodyną bei mokysis orientuotis istoriniame laike, bet ir patys taps istorijos tyrėjais, bandančiais atrakinti praeities paslaptis.
Užsiėmime ugdomos kompetencijos:
Pažinimo kompetencija ugdoma supažindinant mokinius su išskirtiniu Lietuvos istorijos objektu – Vilniaus bastėja. Mokomasi sieti jau turimą informaciją, pažįstamus faktus, objektus, daiktus su naujai sužinotais, pamatytais. Mokiniai supažindinami su keliais elementariausiais praeities pažinimo ir tyrinėjimo būdais ir skatinami suvokti, jog apie praeitį mums byloja dažnas miesto kampelis, senesnis pastatas ar net daug patyręs ir matęs žmogus.
Kūrybiškumo kompetencija ugdoma skatinant mokinius dalintis savo suvokimu ir atradimais, susijusiais su užsiėmimo metu įgyta patirtimi ir žiniomis. Dalyviai skatinami reikšti savo nuomonę apie tai, kuo išskirtinis ir svarbus yra bastėjos pastatas ir jo istorija, vertinti, ką bastėjos atsiradimas mums pasakoja apie XVI–XVII a. Vilniuje gyvenusių ir veikusių žmonių išsilavinimą, kultūrą ir turėtas galimybes.
Kultūrinė kompetencija ugdoma skatinant mokinius atpažinti, lyginti ir sieti įvairiausius apie praeitį liudijančius istorinius šaltinius bei kultūros objektus. Edukacinio užsiėmimo dalyviai skatinami pasidalinti, ką naujo sužinojo apie prieš kelis šimtmečius veikusių, kūrusių, kariavusių vilniečių gyvenimą ir jų gyventą laikmetį.

Edukacinį užsiėmimą užsisakyti galite el. p. [email protected] arba tel. +370 (5) 261 2149.

Edukaciją galite užsisakyti ir per Kultūros pasą.

Suaugusiųjų grupėms papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietus.