Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ 2023

Jono Basanavičiaus gimtinė (Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Vilkaviškio r.) rugsėjo 2 d. 13 val. kviečia į tradicija tapusį Sūduvos mėgėjų teatrų festivalį „Atžalynas“.

Festivalyje ne tik stebėkite pasirodymus, bet ir aplankykite muziejaus ekspozicijas, parodas bei rudens „kermošių“. Nepamirškite užsukti į naujausios muziejaus ekspozicijos „Kalbantys ąžuolai“ žaidimų kambarį. Andrėjaus Achimovičiaus kurtas didysis stalo žaidimas nekantriai laukia jį išbandyti norinčių smalsuolių.

Balsuokite už labiausiai patikusį spektaklį ir vyriškiausią bei moteriškiausią personažus. Dalyvaukite konkurse, kuriame galima laimėti prizų!

Festivalio bilieto kaina – 2 Eur.

Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti viešinamos spaudoje ar internete.

Pasirodymai

Spektaklyje senojo kaimo gyvenimas perteikiamas per Rūkienės ir jos vaikų santykių, šeimos dramą. Vaizduojamas aštrus konfliktas tarp vangstančiųjų ir turtingųjų tarpukario Lietuvos valstiečių. Kaimo kasdienybėje dominuoja godumo skatinamos intrigos, pavydas, girtavimas, nustelbiantys dvasines vertybes, peržengiantys ne tik moralės, bet ir įstatymų ribas.

Barokiniame kūrinyje kalbama apie to meto žmogaus gyvenimo nestabilumą ir tokias vertybes kaip turtas, grožis, jaunystė, valdžia, nekontroliuojami jausmai. Kai visas gyvenimas tampa perdėtai teatralizuotas, kalba retorinė, tikintis pridengti savo silpnybes ir menką pasaulio suvokimą. Dėl žmonių naivumo, nežinojimo ir aklo patiklumo apsišaukėliams tai buvo geri laikai pasipelnyti.

„Dūzgėm, dūzgėm ir prinešėme medučio, kuriuo norim pasidalinti su festivalio „Atžalynas“ svečiais“. Tai yra pirmas kūrybinis blynas, kurį naujoji teatro grupė pateiks žiūrovams. Tikimės, kad aplodismentais ir šypsenomis bus paskanintas šis pirmas DŪZGIŲ blynas. Teatro grupė „2GNAS“ visada atgimsta kitokioje kūrybinėje erdvėje, o šį kartą Kauno rajono meno mokykloje.

„Amerika pirty“ – klasikinis kūrinys, kuriam „Pakeleivio“ teatras suteikė ypatingų „prieskonių“. Čia pasakojama apie gudrųjį siuvėją Vincutį, norintį „išgauti pinigų“ iš Bekampių Agotuko, žadant jai gražų gyvenimą Amerikoje. Istorija sukels daug juoko bei dar daugiau minčių nesusigundyti lengvo gyvenimo pažadais…

  • Teatras „Labas“ (rež. V. Mockevičiūtė, N. Varnelytė, J. Kalvaitytė) pristatys spektaklį „Nedingęs“.

Tai teatrinis pasivaikščiojimas po poeto Antano Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą. Poetas tituluotas paskutiniu lietuvių poezijos pagoniu, nuošalės poetu, kalbos alchemiku. Trys talentingos aktorės Jurga Kalvaitytė, Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, bei kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė, sukūrė unikalų spektaklį ,,Nedingęs“ apie poeto A. Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą. Spektaklis vaidinamas, kaip sako kūrėjos – kalanavičiškoje aplinkoje. Jo scenografija – miškas, pievos, medžiai, Spektaklio metu žiūrovai nėra pasyvūs stebėtojai, o keliautojai, kartu su aktorėmis sustojantys ties svarbiausiais poeto gyvenimo įvykiais. „Nedingęs“ – spektaklis, sodrus kvapais, įvykiais, jausmais, žodžiais sklindančiais iš be galo talentingo poeto kūrybos lyg iš „graištvingo“ šulinio „lakštingalėjančiame“ vakare.