Prieš užveriant dangtį: parodos „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai” uždarymo renginiai

Istorijų namai kviečia suspėti pamojuoti mumijoms, prieš uždarant parodą „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai”.

Kviečiame į egiptologo dr. Tado Rutkausko paskaitą, kuri padės atverti visas senovės Egipto paslaptis. Paskaita vyks Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius), dalyvavimas nemokamas.

Dievų žodžiai, žmonių mintys: Senovės Egipto hieroglifai

„Dievų žodžiai“ – taip senovės egiptiečiai vadino savo hieroglifų raštą, ilgą laiką po Senovės Egipto civilizacijos pabaigos paslėptą po paslapties ir magijos skraiste. Vis dėlto 1822 m. rudenį Žanui Fransua Šampoljonui pagaliau pavyko surasti raktą į šią rašto sistemą. Jo įspūdingo pasiekimo dėka hieroglifais užrašyti tekstai vėl prabilo ir taip atsivėrė kelias į visapusišką Senovės Egipto kultūros pažinimą. Kartu Žano Fransua Šampoljono darbai buvo egiptologijos mokslo pradžia. Be jų nebūtų įsivaizduojama ir Istorijos namuose dar iki lapkričio 20 d. veikianti paroda „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“. Šioje paskaitoje 200 metų egiptologijos jubiliejaus proga susipažinsime su Senovės Egipto rašto sistema ir turtingu hieroglifų reikšmių pasauliu. Dėka parodos eksponatų ir jų įvairių tekstų pavyzdžių taip pat sužinosime apie jų savininkų gyvenimu.

Dr. Tadas Rutkauskas – egiptologas, Vytauto Didžiojo Universiteto Istorijos katedros lektorius, vienas iš parodos „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ mokslinių konsultantų.

Ekskursija vyks lietuvių kalba, reikalingas bilietas: spausti čia.

Dr. Tadas Rutkauskas – egiptologas, Vytauto Didžiojo Universiteto Istorijos katedros lektorius, vienas iš parodos „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ mokslinių konsultantų.

Ekskursija vyks anglų kalba, reikalingas bilietas: spausti čia.
Dario Piombino-Mascali yra Vilniaus universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas, sukaupęs didelę mumijų studijų patirtį. Jis tyrė palaikus iš keturių žemynų, tarp jų ir Kabajano ugnimi apdorotas mumijas bei visame pasaulyje žinomą neolito Ledo žmogaus mumiją.

Paroda veiks iki 2022 m. lapkričio 20 d. Norint apžiūrėti parodą reikalingas lankytojo bilietas: spausti čia. Primename, kad su šiuo bilietu galėsite apžiūrėti ir Istorijų namuose veikiančią tarptautinę parodą „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“.