Kvietimas mokytojams: Vilnius 700 švenčiame visus metus!

  • 2023 04 14
  • 11.30 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Registruotis

Balandžio 14 d. kviečiame mokytojus pasisvečiuoti Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Su muziejaus gidais aplankysite įdomiausias specialiai Vilniaus jubiliejui skirtas parodas, taip pat pasikalbėsime apie muziejaus siūlomas edukacines naujienas, skirtas geriau pažinti sostinės paveldą ir istoriją.

Renginio programa:

11.30 val. susitinkame prie keltuvo į Gedimino kalną (Senojo arsenalo vidinis kiemas, Arsenalo g. 3). Apsilankysime Aukštutinės pilies bokšte, kur eksponuojamas šiuo metu bene svarbiausias Vilniuje eksponatas – valdovo Gedimino laiško nuorašas. Nė vienas originalus Gedimino laiškas nėra išlikęs, todėl šis nuorašas yra pats autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas, kurį galima laikyti Vilniaus 700 metų šventės „kaltininku“, nes, nurašytas ir taip išsaugotas Rygos miesto archyve, atskleidė pirmojo Vilniaus paminėjimo datą.

12.45 val. pokalbiai prie kavos Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3). Pristatysime visų muziejaus padalinių specialiai sostinės gimtadieniui parengtas edukacines veiklas, skirtas įvairioms moksleivių amžiaus grupėms. Papasakosime apie gegužės mėnesį atsiversiančią naują laikiną (veiksiančią nuo gegužės iki spalio mėn.) ekspozicinę erdvę „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“. Sužinosite, ką smagaus ir prasmingo Paviljone ruošiame moksleiviams.

13.30 val. ekskursija Istorijų namuose po parodą „Aš esu vilnietis“. Keliaudami laiku per 700 metų Vilniaus miesto istoriją, turėsite galimybę susipažinti su įvairių epochų asmenybėmis, kurios – čia gyvendamos, dirbdamos ir leisdamos laisvalaikį – kūrė ne tik savąjį santykį su Vilniumi, bet ir patį miestą. Ekskursijos trukmė – 1 valanda.

Atvyksiančius į renginį prašome registruotis: spausti čia. Vietų skaičius ribotas.