KovotoJŲ kodai: dirbtuvės su Egle Jauncems

  • 2022 10 01
  • 12 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Kviečiame pasitelkiant popierių ir drobę mokytis vizualinės kalbos ir sukurti estetinę Morzės abėcėlės interpretaciją.

Menininkė Eglė Jauncems pasakoja apie ją įkvėpusią Morzės abėcėlę: „Kai 1840 m. sukurta Morzės abėcėlė leido siųsti pranešimus garsu, šviesa bei simboliais, ji tapo nepamainoma komunikacijos dalimi tiek Pirmojo, tiek ir Antrojo pasaulinio karo metais, taip pat ir Vietnamo bei Korėjos karo metais. Labai dažnai būtent moterys buvo mokomos iššifruoti žinutes, ir šis procesas prisidėjo prie šiuolaikinių kompiuterinių programų kūrimo. Mane ypač domina tradicinių simbolių reikšmės ir kaip jos santykiauja su šiuolaikinėmis technologijomis ir mokslu.“

Simbolis Eglės Jauncems kūrybinėse dirbtuvėse taps ne tik užkoduota žinute, bet ir estetine rašto forma. Dirbtuvių dalyviai galės savo rankomis susikurti meno kūrinį ir pasiųsti savo žinią.

Kūrybinės dirbtuvės skirtos pavieniams asmenims ir šeimoms su vaikais nuo septynerių metų.

Lietuvoje gimusi menininkė Eglė Jauncems (g. 1984 m.) gyvena ir kuria Londone. Prieš pradėdama sinologijos bakalauro studijas Vilniaus universitete, ji buvo aktyviai įsitraukusi į alternatyviosios muzikos veiklą Vilniuje. Ketverius metus praleidusi Tolimuosiuose Rytuose Eglė sugrįžo į Europą ir 2013 m. baigė antrąsias bakalauro studijas Chelsea menų koledže, vėliau baigė tapybos magistro studijas Londono karališkajame menų koledže. Menininkės kūriniai buvo eksponuojami asmeninėse ir grupinėse parodose: „Dausuva“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, „Cybernetic Meadow“ Averard viešbutyje Londone, „Khobz“ Marakešo bienalėje ir kt. 2015 m. Eglei Jauncems buvo suteikta prestižinė Davido Hockney meno fondo stipendija.

Menininkė kviečia susipažinti su Morzės abėcėlės istorija, jos įtaka bei reikšme įvairių konfliktų metu. Eglė Jauncems taip pat pakvies prisėsti prie savo studijos Londone imitacijos – tapytų drobių skiaučių, likučių, spalvų, adatų ir siūlų chaoso. Naudodami šie medžiagas dirbtuvių dalyviai kurs savo kodus interpretuodami jų reikšmes žaisdami su simbolių garsais ir spalvomis.

Dirbtuvės yra parodos „kovotoJOS XIX–XX“ lydimasis renginys.

Kada? Spalio 1 d. 12 val.
Kur? Istorijų namai (T. Kosciuškos g. 3).
Kiek? Nemokamai.
Registracija el. paštu .