Arūno Baltėno parodos „Gyvenimo aistra“ atidarymas su autoriumi

Kviečiame į fotografijos parodos „Gyvenimo aistra“ atidarymą su darbų autoriumi Arūnu Baltėnu.

Nuo 2015 m. Arūnas Baltėnas sukūrė arti 400 fotografijų (su įrašytais pokalbiais) ciklų apie Lietuvoje kuriančius, taip pat po 1990-ųjų išvykusius ir kitose šalyse dirbančius Lietuvos žmones. Autorių pagrįstai galima vadinti fotometraštininku arba socialiniu antropologu, kuris ekspedicijose dokumentuoja žmogiškosios veiklos įvairovę. Tačiau Baltėno fotografijose neaptinkama tradicinei antropologinei žiūrai būdingo žvilgsnio „iš viršaus“ – visi užfiksuoti veikėjai, nepaisant jų veiklos pobūdžio, yra orūs ir lygūs.

Ši paroda pasakoja apie įvairias žmonių veiklas, kurios nėra susijusios su tiesioginiu darbu. Tiems užsiėmimams negailima nei laiko, nei energijos, nei lėšų, nors dažniausiai iš tų pomėgių nieko neuždirbama. Žmogus, pasidirbdinęs jachtą ir per dvejus metus apiplaukęs pasaulį; Carito darbuotojos, triskart per savaitę verdančios valgį benamiams; aviatorius, per dešimtmetį savo rankomis sukūręs lėktuvą ir pakilęs į debesis; kyudo lankininkai, treniravęsi savo sodybos kluone, o varžybose nustebinę Japonijos princesę; havajietiškos hulos šokėjos… Juos visus vienija pozityvus požiūris į pasaulį ir noras juo dalytis.

Atidarymas su autoriumi Arūnu Baltėnu vyks vasario 15 d. 15 val., Vinco Kudirkos muziejuje.

Paroda „Gyvenimo aistra“ veiks Vinco Kudirkos muziejuje, V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestyje, Šakių r. ir bus atvira lankytojams nuo 2023 m. vasario 10 d. iki 2023 m. gegužės 22 d.