SLĖNY ŽALIAM. Pažintis su Lija Goldbergaite (Lea Goldberg) ir Žaliojo slėnio herojais

Renginiu siekiama pristatyti litvakės Lijos Goldbergaitės (1911 05 29 – 1970 01 15) kūrybinį palikimą. Tai pirmoji L. Goldbergaitės poema išleista lietuvių kalba, kurioje rašytoja pasakoja apie santarvę, toleranciją, meilę artimui.

L. Goldberg eiliuotas pasakojimas „Nuomojamas butas“ (hebr. Dira Le Haskir) pirmą kartą publikuotas 1948 m. periodiniame leidinyje, o po 11 metų išleistas kaip „Sifriyat Poalim“ leidyklos, kuriai pati L. Goldberg formavo vaikų literatūros repertuarą, knyga. Eiliuotas pasakojimas, tapęs šalies vaikų literatūros klasika, iki šiol itin populiarus Izraelyje, buvo išverstas į 15 pasaulio kalbų. Skaitymo skatinimo programos metu ją televizijos laidoje pasekė pats Izraelio prezidentas Reuven Rivlin.

Lietuviškojo leidimo knygos forma – neįprasta, „Knygų šalyje“ atkurta pagal XVIII–XIX a. leistų transformacinių knygelių principą. Paveikslėliai perpjauti pusiau, todėl juos galima lenkti aukštyn ar žemyn, taip susipažinti su Žaliojo slėnio gyventojais, stebėti, kaip jie keičiasi, ir net papildyti savais piešiniais.

Pristatymo ir kūrybinių valandų metu dalyviai galės ne tik pažinti L. Goldberg kūrybą bet ir sukurti asmeninę transformacinę knygelę pagal Sigutės Chlebinskaitės parengtus edukacinius interaktyvios knygos ruošinius.

Knyga pripažinta ir kaip geriausia Metų verstinė knyga. (Lea Goldberg „Nuomojamas butas“ (eiliuota pasaka), iš hebrajų kalbos vertė Antanas A. Jonynas ir Nathan Gitkind, parengė ir apipavidalino Sigutė Chlebinskaitė, „Knygų šalis“. Kaunas: leid. „Žalias kalnas“)

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginys nemokamas! Reikalinga išankstinė registracija el. paštu ar tel. nr. +370 (5) 279 16 44.

Kur? Kazio Varnelio namuose muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius).

Kada? Rugsėjo 9 d. (šeštadienį) 12 val.

Klausykitės plačiau: spausti čia.