Skulptūrinių paukščių paroda „Paukščiai. Sugrįžimas…“

„Užaugau miškininkų šeimoje, nuo vaikystės miškai, pievos buvo mano ieškojimų, atradimų erdvė, o paukščiai – paslaptingiausi mūsų gamtos gyventojai. <...> kai kas klausia, kodėl drožiu paukščius, tai sakau: va, atliko ąžuolinis kaladukas nuo smūtkelio... angeliukas jau neišeis, bet paukštis sučiulbės.“

Jono Basanavičiaus gimtinėje veikia liaudies menininko Sauliaus Lampicko skulptūrinių paukščių paroda „Paukščiai. Sugrįžimas…“.

Tai ne pirmieji šio liaudies menininko darbai Jono Basanavičiaus gimtinėje. Nuo 1991 m. lapkričio 23 d. tautos patriarcho gimtinę puošia Sauliaus Lampicko stogastulpis, sukurtas sodybos atstatymo iniciatoriaus ir pagrindinio rėmėjo Kauno „Drobės“ gamybinio susivienijimo užsakymu. Tą dieną, minint patriarcho gimimo metines, buvo atidarytas muziejus. Šį pavasarį liaudies menininkas Saulius Lampickas į Jono Basanavičiaus gimtinę sugrįžo su skulptūrinių paukščių paroda.

Mediniai paukščiai Saulių Lampicką lydi nuo pat kūrybos pradžios – iš pradžių tik kaip dekoratyviniai skulptūrinių kompozicijų akcentai, vėliau tapę kūrybinio polėkio ir atokvėpio nuo rimtesnių sumanymų išraiška.

Paroda veiks iki birželio 24 d.