Renginių ciklo GINTARO (PA)LIKIMAS diskusija „Nematomas palikimas“

Ką atneša susitikimas su kitomis kultūromis, kitų kraštų maistu, gyvūnais mūsų organizmuose, mūsų dirvožemyje, kaip tai keičia mus ir mūsų aplinkoje gyvenančius gyvus organizmus?

Menininkai, mokslininkai dažnai tiria ne tik apčiuopiamus, bet ir akiai nematomus dalykus. Kultūriniai mainai įvykę tarp aisčių (baltų) ir romėnų paliko atgarsius, kuriuos galime pamatyti randamose papuošaluose, ginkluose ir kitoje archeologinėje medžiagoje. O kokius tik mokslininkų ir jų prietaisų akims matomus pėdsakus paliko šis dviejų skirtingų kultūrų susitikimas? Kaip galime tyrinėti ir kalbėti apie dalykus, kurie nėra apčiuopiami? Ar žemdirbystė mus pakeitė taip pat kaip mus pakeis mašinos?

Kviečiame drauge su trimis mokslo ir meno daktarais drauge pasvarstyti apie kismą ir evoliuciją iš skirtingų perspektyvų. Iš archeologinės perspektyvos į nematomą palikimą pažvelgs archeologas dr. Karolis Minkevičius, iš meninės – menininkas dr. Mindaugas Gapševičius, o bendrų tyrinėjimo ir atradimų taškų ieškos pokalbio moderatorė menininkė dr. Akvilė Anglickaitė.

Diskusija vyks vasario 15 d. 18.30 val. Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3).

Dalyvavimas nemokamas. Išankstinė registracija nebūtina.

Renginys yra tarptautinės parodos „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“ dalis.