Pokalbių ciklas „Knyga ir kava“

  • Įvairios datos (žr. aprašyme)
  • 18 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija pristato pokalbių ciklą „Knyga ir kava“. Rašytojai, knygų dailininkai, istorikai, literatūros kritikai ir leidėjai vilniečius ir miesto svečius kviečia diskutuoti – kaip šiuolaikinė literatūra kalba apie dalykus, svarbius žmonėms, gyvenusiems ir prieš tūkstančius metų, o ką iš knygų galime sužinoti apie mūsų dabar pasirenkamą gyvenimo kelią, profesijas, pomėgius, miestus?

Šie susitikimai – proga išsijungti mobiliuosius telefonus ir gamtos bei istorinės teritorijos apsuptyje paklausyti diskusijų ir pabendrauti prie kavos puodelio, kurį visiems pageidaujantiems pasiūlys Istorijų namuose įsikūrusi kavinė „Eskedar Coffee“.

Susitikimai vyks ketvirtadieniais 18 val. Istorijų namų kieme (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius). Esant nepalankioms oro sąlygoms, renginiai iš kiemo terasos persikels į Istorijų namų vidų – edukacinę salę arba kavinę.

Dalyvavimas nemokamas! Išankstinė registracija nereikalinga.

Programa
Dalyvauja: Rasa Antanavičiūtė, Rūta Miškinytė, moderuoja Ūla Ambrasaitė. Leidykla „Lapas“ ir Vilniaus muziejus kartu išleido jau dvi Vilniaus temai skirtas knygas, šis pokalbis – apie Vilnių knygose ir muziejų parodose. Renginio partneris „Lapas“.
Renginyje dalyvaus rašytojos Evelina Daciūtė ir Indrė Pliuškytė-Zalieckienė bei IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė ir leidyklos „Alma littera“ leidinių vadovė Audronė Macijauskienė. Renginio partneris „Alma littera“.
Dalyvauja vertėja Kristė Karvelytė ir teatrologas Andrius Jevsejevas. Moderuoja literatūros kritikas Audrius Ožalas. Renginio partneriai „Aukso žuvys“ ir „Hubris“.

Pokalbis apie Johno A. Bakerio „Sakalą keleivį“ ir kitas įkvepiančias knygas. Dalyvauja rašytoja Ieva Toleikytė ir istorikas Zigmas Vitkus. Moderuoja rašytoja Jurga Tumasonytė. Renginio partneris leidykla „Hubris“.

Koks istorinis Vilnius atsiskleidžia iš skirtingų bendruomenių perspektyvų? Dalyvauja medicinos istorikas Aistis Žalnora ir jidiš literatūros tyrinėtoja Goda Volbikė. Moderuoja rašytoja Jurga Tumasonytė. Renginio partneriai „Hubris“ ir „Aštuntoji diena“.
Kodėl verta ne tik klausyti, bet ir skaityti? Dalyvauja knygų ir muzikos ekspertas Audrius Ožalas, muzikos kritikas Ramūnas Zilnys. Moderuoja žurnalistė Jūratė Žuolytė. Renginio partneriai „Hubris“ ir „Kitos knygos“.