Paroda „Tiražinės knygos menas“

Pirkti bilietą

Tradicine tapusi gražiausių knygų paroda, kuri jau keletą metų pristatoma tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, o vėliau – Lietuvos nacionalinio muziejaus Kazio Varnelio namuose-muziejuje, šiemet duris atveria kaip platesnė – Lietuvos, Čekijos ir Ukrainos – knygos meną reprezentuojanti ekspozicija. Parodą „Tiražinės knygos menas“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje galima aplankyti jau nuo kovo 1 dienos.

„Knygų mugė baigėsi, tačiau Lietuvos nacionalinis muziejus siūlo stabtelėti, atidžiau įsižiūrėti ir pasidomėti gražiausiomis knygomis giliau. Knygų mugės lankytojas yra ir muziejaus lankytojas, tai yra skaitanti, klausanti, mėgstanti knygas publika. Tad džiugu, kad su partneriais galime pristatyti tai, kas gražiausia. Labai svarbu, kad į parodą įtrauktos ir Ukrainos leidėjų išleistos knygos, jos – dabar kovojančios už savo išlikimą, tapatybę ir kultūrą šalies simbolis“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė.

Kasmetinį gražiausių Čekijos knygų konkursą rengia Čekijos Respublikos kultūros ministerija ir Čekų literatūros muziejus. 2002 m. pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje buvo pristatyti Prahos menų akademijos (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze) studentų darbai, vėliau tradicine tapusią gražiausių Čekijos knygų parodą inicijavo ir ją kuruoja Sigutė Chlebinskaitė, kūrybinės studijos „Knygų šalis“ sumanytoja ir kultūrinių ryšių su Čekija iniciatorė.

Šių metų Knygos meno konkurso ekspertų praktikų grupę sudarė Jokūbas Jacovskis, Kamilė Kalibataitė (pirmininkė), Giedrė Lisauskaitė-Jonušienė, Vilija Liutkevičienė, Elona Marija Ložytė, Lina Itagaki, o ekspertų komisiją – doc. Matas Jonas Dūda, prof. Kęstutis Grigaliūnas, lekt. Elena Grudzinskaitė (pirmininkė), Elona Marija Ložytė. Konkursą Kultūros ministerija organizuoja bendradarbiaudama su Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus knygrišių gildija, Lietuvos dizaino asociacija, Lietuvos spaustuvininkų asociacija ir Lietuvos leidėjų asociacija, konkurso kuratorė – Rūta Lazauskaitė.

Paroda veikia nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 27 d. (Ukrainos konkurso knygų ekspozicija veiks iki balandžio 9 d.). Ją rengia Lietuvos nacionalinio muziejaus Kazio Varnelio namai-muziejus, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, „Book Arsenal“ ir „Knygų šalis“.