Muzikavimo dirbtuvės su etnologu Jonu Kavaliausku

Registruotis

Rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, 15 val. Palangos burmistro muziejus kviečia į muzikinę popietę – dirbtuves, kuriose etnologas, folklorinių ansamblių vadovas Jonas Kavaliauskas žaismingai pristatys tradicinius lietuvių liaudies muzikos instrumentus. Jaunieji vasarotojai bus kviečiami apžiūrėti ir išgirsti tradicines kankles, rankų darbo senovinį smuiką, armoniką, bandoniją, lumzdelį, bei susibūrę į improvizuotą kapelą kartu atlikti smagias lietuvių liaudies melodijas.

Tradiciniai instrumentai, jų gaminimas ir grojimo įgūdžiai buvo paveldimi iš kartos į kartą, todėl muzikuoti jais, ar bent mėgdžioti aplinkos garsus, gebėjo kone kiekvienas. Žmogus mėgo išbandyti savo kūrybiškumą ir ieškodamas muzikavimui tinkamų daiktų. Taip senojo kaimo lietuvį supę buities rakandai ir įrankiai tapo netradiciniais muzikos instrumentais, o jų išgaunami garsai savo spalvomis nenusileido ir mums labiau įprastiems. Kartu su etnologu Jonu Kavaliausku ne tik išgirsite, bet ir išbandysite, kaip skamba botagas, pjūklas, kultuvė ar šukos, o dirbtuvėse net patys mažiausi galės pasigaminti po tradicinį skudutį ir birbynę.

Edukacinės dirbtuvės skirtos 5-12 metų vaikams ir paaugliams, tačiau svetingai priimsime ir juos atlydėjusius tėvelius.

Renginys vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelyje (Vytauto g. 23A, Palanga; patekimas iš Vytauto g. pro Jono Šliūpo biustą).

Užsiėmimo kaina 2 Eur.

Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą: spausti čia.