Maloniai kviečiame į Neringos Klumbytės knygos „Autoritarinis juokas: Politinis humoras ir sovietinė distopija Lietuvoje“ pristatymą

Knyga „Autoritarinis juokas“ tiria satyros ir humoro žurnalo „Šluota“, leisto sovietinėje Lietuvoje, politinę istoriją. „Šluotos“ humoras buvo daugiakryptis. Jis atspindėjo Komunistų partijos platformas, kartu buvo opozicinis. Paradoksalu, jog oficiali satyra ir humoras kūrė distopines sovietinės modernybės vizijas. „Šluota“ taip pat buvo kritinių idėjų ir tautinių sentimentų, kurie buvo mobilizuoti antisovietiniame revoliuciniame juoke 1988-1991 metais, forumas. Knyga „Autoritarinis juokas“ atskleidžia, jog Lietuvos visuomenės sovietizacija buvo ribota. Nors autoritariniai režimai formuoja kasdienybę ir siekia kontroliuoti privačius gyvenimus, autoritarizmas yra nugalimas ne tik revoliucijose, bet ir per kasdienines istorijas ir juoką. 2022 metais knygą anglų kalba išleido JAV Kornelio universiteto leidykla ir šiandien ji pirmą kartą pristatoma Lietuvos visuomenei.

Neringa Klumbytė yra Majamio universiteto (JAV, Ohajus) profesorė, antropologijos mokslų daktarė, Lietuvos programos Majamio universitete direktorė.

Knygos pristatyme dalyvaus dailininkas, akvarelininkas, karikatūristas, edukatorius Kęstutis K. Šiaulytis ir dailininkas, karikatūristas, grafikas Jonas Varnas.

Renginį ves dr. Vida Savoniakaitė, Lietuvos istorijos instituto, etnologijos ir antropologijos skyriaus vedėja.

Renginys nemokamas.

Kur? Signatarų namų Štralio renginių salėje, įėjimas per Eskedar Coffee Bar (Pilies g. 26, Vilnius).

Kada? Gegužės 25 d. (ketvirtadienį) 17 val.