Lauko paroda „Šimtmetis dainos ratu“

  • Nuo 2024 06 26
  • Muziejaus darbo metu
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Paroda
  • Nemokamai

Lauko paroda „Šimtmetis dainos ratu“ pristato šimtmetį gyvuojančios Dainų šventės istoriją, jos raidą ir istorinių lūžių įtakotą virsmą: nuo Dainų dienos tarpukario Lietuvoje iki Dainų ir šokių šventės šiandien.

Nacionalinė dainų ir šokių švenčių tradicija – šimtą metų besitęsiantis visos Lietuvos kultūrinis ir visuomeninis reiškinys, apjungiantis skirtingas kartas, ugdantis etnines vertybes, leidžiantis pajusti tautinį identitetą, skatinantis vienybės jausmą. Dainų ir šokių šventės suburia įvairių sričių meno kolektyvus iš Lietuvos ir įvairių pasaulio kraštų. Pirmoji Dainų diena buvo surengta 1924 m. Kaune. Nepaisant užgriuvusio Antrojo pasaulinio karo, sovietų okupacijos, reikšmingų istorinių pasikeitimų visuomenės gyvenime, Dainų šventės rengimo tradicija buvo išlaikyta.

Dainų šventės istorijos pasakojimo pagrindas – plakatai – ypatingi tuo, kad jie yra ir meno kūriniai, rodantys savo meto dailės tendencijas, ir istoriniai dokumentai, anuometinio gyvenimo liudininkai. Parodą papildo ir kita dokumentinė, ikonografinė, audio ir videomedžiaga.

Parodą nuo birželio 26 d. galima nemokamai apžiūrėti Istorijų namų prieigose, T. Kosciuškos g. 3.

PARODOS KŪRYBINĖ GRUPĖ

Parodos organizatorius

Lietuvos nacionalinis muziejus

Parodos kuratorė

Daiva Narkauskienė

Parodos grafikos dizaineris

Justinas Dadonas

Parodos koordinatorė

Dominyka Verikaitė

Parodos fotografas

Gediminas Trečiokas

Parodos partneriai

Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Lietuvos nacionalinis kultūros centras

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

UNESCO