Komiksų parodos „Kas išsigando Šliūpo?“ atidarymas

Jungdamasis prie jubiliejinio renginių ciklo „Palangos dienos“, balandžio 4 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejus kviečia į komiksų parodos, skirtos pirmajam Palangos burmistrui, atidarymą.

Kaip papasakoti apie žmogų, kurio veikla aprėpia ištisus XIX a. pab.–XX a. pr. Lietuvos lūžio epochos dešimtmečius, tačiau buvo tokia nenuosekli, kad liko nesuprasta amžininkų ir kėlė ne tik pyktį, bet ir baimę?

Nors Jono Šliūpo darbai reikšmingi ir įdomūs, vengiame heroizuoti šią kontroversišką asmenybę ir retušuoti jo prieštaringas, anuomet nepritapusias idėjas. Todėl parodos pasakojimui pasirinkome istorijas iš Miglės Anušauskaitės komikso, kuris į spalvingą Jono Šliūpo gyvenimą leidžia pažvelgti su ironija ir žaviai atskleidžia jo žmogiškąsias savybes.

Paroda įsikurs muziejaus prieigose ir bus nuolat atvira palangiškiams ir miesto svečiams. Ji padės išsamiau susipažinti su J. Šliūpo asmenybe ir veikla, kol muziejuje neįrengta nuolatinė ekspozicija. Tikime, kad bus ir tokių, kurie apie jį išgirs pirmą kartą ir tokiu būdu su juo „susidurs“ tiesiog gatvėje, visai šalia buvusių jo namų sodo, kuriame senasis Palangos burmistras rūkydamas pypkę leisdavo laisvalaikį.

Parodos „Kas išsigando Šliūpo?“ atidaryme balandžio 4 d. 16 val. teatralizuotą pasirodymą dovanos Palangos moksleivių klubo teatro studija „Kopų kaukės“ (vadovė Milginta Palubinskaitė).

Parodą iš dalies finansavo Palangos miesto savivaldybė.

Kada? Balandžio 4 d. (ketvirtadienį) 16 val.

Kur? Jono Šliūpo muziejus, Vytauto g. 23a, Palanga

Renginys nemokamas.

Miglės Anušauskaitės komiksą „Kas išsigando Šliūpo?“ galite rasti čia.