Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Baroti šeima: pavardė, tapusi prekės ženklu

  • 2022 10 27
  • 18 val.
  • Vila „Ramybė“
  • Vytauto g. 54, Palanga
  • Renginys
  • Nemokamai

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su menininkų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti. Apie kūrybą ir kūrėjo tapatybės paieškas, meno investiciją, gimtųjų namų ilgesį bei dviejų kūrėjų buvimą kartu ryškią Klaipėdos kultūrinio gyvenimo porą renginio metu kalbins dr. Tomas Kiauka.

Prieš daugiau nei 40 metų iš tolimos Tadžikijos į Vilniaus dailės akademiją atvykęs studijuoti I. Baroti ne tik liko Lietuvoje, sukūrė šeimą, bet ir labai greitai įsiliejo į kūrybinį Lietuvos ir Klaipėdos gyvenimą. Paskutiniojo dešimtmečio autoriaus kūrybos parodose „(Inte)gracija“, „Ke(de)lionės” – pastaroji surengta kartu Tomu Kiauka – keramikas bando pasidalinti asmeninėmis patirtimis bei įžvalgomis, pafilosofuoti sudėtinga nūdienos konfliktų, priešpriešų ir, tuo pačiu, nuostabaus kitimo, prisitaikymo ar net atsinaujinimo tema.

Andželika Baroti – viena ryškiausių Klaipėdos kultūros bendruomenės narių, jau 30 metų vadovauja Baroti galerijai, tapusiai kone reiškiniu uostamiesčio meno rinkoje ir įliejančiai reikšmingos dinamikos į kultūrinį Vakarų regiono gyvenimą.

Tad susitikimo su kūrėjų Baroti šeima ir dr. Tomu Kiauka metu prie kavos puodelio kviesime ne tik išgirsti, bet ir padiskutuoti apie kultūrinį identitetą, bendruomeniškumą ir nuolat čiuopiamą meno pulsą.

Dėl riboto vietų skaičiaus į renginį prašome registruotis el. paštu arba tel. 8 698 16053.