Renginiai, skirti aklųjų mėnesiui
2023 10 11
Istorijų pasakojimo dirbtuvės
Vienas užsiėmimas, dvi naujos patirtys. Ateik ir tapk rašytoju, dalyvauk ir pabūk aktoriumi. Liesime, uostysime, klausysime daiktų skambėjimo ir pasakosime. Marškiniai, apsiaustas, bastėjos maketas, netikėtai bastėjoje atrasta milžiniška pintinė, kanklės jau laukia istorijų mėgėjų.
Kartu kurtą istoriją įrašysime, o kokia ji bus – liūdna, gąsdinanti ar juokinga – priklausys tik nuo pačių dalyvių.
Spalio 18 d. 14 val. Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje suaugusiesiems. Registracija telefonu +370 682 30056 arba el. paštu [email protected]
Patirtinis užsiėmimas su Pojūčių teatru
„Vilnius patiria pats save“ – tai sensorinis atvirukas-laiškas Vilniui, kviečiantis patirti jo istoriją ir įvairius mūsų miesto bruožus itin intymiai, empatiškai, tarsi iš tiesų išgyvenant visą jo gyvenimą. Šis patirtinis užsiėmimas remiasi pojūčių teatro metodika – užrištomis akimis (todėl prieinamas ir akliesiems dalyviams), liečiant, uodžiant, klausantis, keičiant kūno padėtis, o šį kartą – vilkint specialų „Vilniaus“ kostiumą patiriama miesto istorija – kitaip, nei įprasta.
Spalio 19 d. 15.30 val. Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Registracija telefonu +370 682 30056 arba el. paštu [email protected]
Sensorinio patirtinio užsiėmimo kūrybinė komanda: Saulė Norkutė, Karolina Žernytė, Šarūnė Pečiukonytė, Dominykas Žernys, Agnė Putelytė (projekto autorė).
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Užsiėmimai nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija.
Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai ir ekspozicijos, pritaikytos akliesiems ir silpnaregiams
Vilniaus gynybinės sienos bastėja
Bastėja šiuo metu yra labiausiai pritaikytas akliesiems LNM padalinys, jo ekspozicija ir toliau pri-taikoma regos negalią turintiems lankytojams. Prie įėjimo į bastėją pastatytas 3D bastėjos maketas, pačioje ekspozicijoje parengtos dešimties eksponatų replikos: du krūtinšarviai, du skydai, strėlės, kalavijai, kardai, patrankos, patrankų rėmai (lafetai), kuriuos galima liesti ir net matuotis (šarvus). Beje, lietimui tinkamos ir 500 metų senumo bastėjos sienos.
Informacijos centre-kasoje siūlomas specialiai akliesiems apie bastėją išleistas leidinys su iškilomis liustracijomis. Bastėjos simbolio Bazilisko animacijos garsinis pasakojimas taip pat gana vaizdingas ir suprantamas silpnai matantiems lankytojams. Visi eksponatai buvo pagaminti bendradarbiaujant ir konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.
Senasis arsenalas
Senojo arsenalo archeologijos ekspozicijoje veikia paroda „Ar galima šnekėtis man su jais?“, kviečianti XXI amžiaus žmogų į pokalbį su akmens amžiaus žmogumi. Parodos tekstai parengti Brailio raštu, taip pat nemokamai galima išklausyti audiogidą lietuvių, anglų, rusų kalbomis.