Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatoriai svečiuosis Palangoje

Birželio 4–7 dienomis Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje Palangoje svečiuosis muziejaus edukatoriai iš Vilniaus, kurie pradinių klasių mokiniams ves edukacinius užsiėmimus „Karalius Mindaugas. Lietuvos valstybės susidarymas“, „Uždrausta knyga ir daraktorių mokyklos“, „Vaikai ir žaislai“, „Nuo grūdo iki kepalo“.

Anot muziejaus Ekskursijų ir edukacijos skyriaus vedėjos Birutės Kazlauskienės, šie užsiėmimai yra itin vertinami, nes mokiniai aktyviai įtraukiami į interaktyvią ugdomąją veiklą, skatinamas jų smalsumas, noras pažinti, didžiuotis savo krašto istorija, žavėtis garsiomis istorinėmis asmenybėmis, jų nuveiktais darbais.

„Į Palangą vykstame su visomis edukacinėmis priemonėmis. Vaikai dalyvaus teatralizuotame vaidybiniame žaidime „Mindaugo karūnacija“, sužinos, kodėl ir kada mūsų krašte veikė slaptosios mokyklos, galės išbandyti rašymo su žąsies plunksna, grifeliu ant grifelinės lentelės ypatumus, skaitys anų laikų elementorius.  Mažieji galės susipažinti su mūsų prosenelių vaikyste, žaisti su jų žaislais, kurie labai skiriasi nuo dabartinių“, – pasakoja B. Kazlauskienė.

Visos laisvos vietos jau yra rezervuotos, tačiau ugdymo įstaigų darbuotojai, mokytojai yra kviečiami atvykti į Jono Šliūpo memorialinę sodybą muziejaus darbo laiku, kur bus supažindinti su edukacine programa, galės gauti pažintinės medžiagos, paskaityti programų aprašymus ir pasitarti dėl bendradarbiavimo.

Edukacinė programa „Pažinimas“ – plati geografinė skalė ir teminė aprėptis

Edukacija muziejuje yra vykdoma pagal plačios geografinės skalės (užsiėmimai vyksta Vilniuje, Kudirkos Naumiestyje, Palangoje ir Ožkabaliuose) ir teminės aprėpties edukacinę programą „Pažinimas“. Ją vystyti ir nuosekliai pasakoti Lietuvos istoriją nuo priešistorinių iki naujausiųjų laikų leidžia muziejuje saugomi svarbiausi Lietuvos archeologijos, istorijos, etninės kultūros rinkiniai.

„Edukacinė programa „Pažinimas“ muziejuje dėsningai vykdoma ir plėtojama jau daugiau nei 20 metų. Užsiėmimai yra išgryninti pagal mokyklinio ugdymo kursą, todėl pedagogai programas gali pasirinkti pagal tuo metu nagrinėjamą temą ir reikalingą medžiagą“, – pasakoja B. Kazlauskienė.

Muziejaus edukatoriai kiekvienais mokslo metais surengia daugiau nei tūkstantį edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvauja per 20 tūkstančių moksleivių iš visos Lietuvos.


birželio 4, 2019 - birželio 7, 2019 | Jono Šliūpo memorialinė sodyba, Palanga


Kitos naujienos

Home buttonAtgal