Vilniaus galerijų savaitgalis Istorijų namuose

  • 09 08-11
  • Muziejaus darbo metu
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS) – tai nuo kasmet vykstantis įvairias Vilniaus meno erdves suvienijantis meno festivalis, kviečiantis visuomenę leistis į meno patyrimo kelionę. Jau septintą kartą vykstantis renginys ir šiemet pristatys visuomenei plačią sostinės šiuolaikinio meno panoramą. Šįkart pagrindine idėjine ašimi pasirinkta empatijos tema.

Rugsėjo 8-11 dienomis VGS braižys empatijos žemėlapį, kviečiantį girdėti, matyti, suprasti ir pasakoti. Į empatijos temą leisis daugiau kaip 30 meno erdvių, kuriose lankytojai galės ne tik apžiūrėti naujas parodas, bet ir dalyvauti diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, ekskursijose, susitikti su pačiais menininkais bei puoselėti gebėjimą išgirsti kitą. Taip pat klausytis specialiai festivalio proga rengiamos diskusijų programos „Empatijos žemėlapis. Matyti, girdėti, suprasti, pasakoti“, skirtos gilesniam žvilgsniui į empatijos temą meno ir kasdienybės praktikose.

Prie Vilniaus galerijų savaitgalio jungiasi ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė „Istorijų namai“. Rugsėjo 8-11 dienomis visų parodų lankymas čia bus nemokamas. Rugsėjo 8 d. 18.30 val. Istorijų namuose taip pat vyks pokalbis su fotografu ir tyrėju Luku Mykolaičiu ir Matu Šiupšinsku apie Luko parodą „Lėta kryptis“.

Nuoroda į Vilniaus galerijų savaitgalio programą: https://vilniausgalerijusavaitgalis.lt/