Vilniaus duetai. Daugiakalbės poezijos skaitymai

Pirmojo Vilniaus paminėjimo dieną, minint 699-ąjį jo gimtadienį, kviečiame susitikti su įvairių tautų poetais, kūrusiais ir iki šiol tebekuriančiais šiame mieste. Daugiakalbė Vilniaus poezija – tai balsai lotynų, lietuvių, lenkų, hebrajų, jidiš, baltarusių, rusų, anglų ir daugybe kitų kalbų, kurių polifonija tęsiasi iki šių dienų. Šiame lobyne – daugybė turtų, kuriuos dar turime atrasti, suvokti ir įvertinti, ypač Vilniui tapus UNESCO literatūros miestu.

Vakaro metu skambės duetai: žymūs šiuolaikiniai poetai skaitys tekstus iš daugiatautės Vilniaus poezijos ir atsilieps į juos savo eilėraščiais. Kviečiame išgirsti, kaip tokiuose poetų susitikimuose gimsta naujos literatūrinės miesto prasmės.

Skaitymuose dalyvauja Tomas Venclova, Nijolė Daujotytė, Marius Burokas, Giedrė Kazlauskaitė, Indrė Valantinaitė, Rimas Užgiris, Kerry Shawn Keys, Antanas A. Jonynas, Jurgita Jasponytė, Alvydas Šlepikas. Vakarą veda Mindaugas Kvietkauskas.

VIETA: Signatarų namų renginių salė, Pilies g. 26 (įėjimas per „Eskedar Coffee Bar“)

DATA: 2022 m. sausio 25 d. (antradienis)

PRADŽIA: 18.00 val.

Renginys vyks gyvai ir yra nemokamas.

Renginio organizatoriai: VšĮ „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Signatarų namai, Lietuvos nacionalinis muziejus.

Renginio partneris „Eskedar Coffee Bar“.

Renginio koordinatoriai: Dalia Strimaitytė, Signatarų namų programų kuratorė, ir Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ vadovė.