Trečiasis istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“

  • 2023 09 16
  • Nuo 11 iki 20 val.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

Pirkti bilietą

Už savo tėvynės ribų žmonės atsiduria dėl įvairiausių priežasčių, tačiau jų išgyvenimai panašūs. Istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“ yra trečią kartą Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizuojamas renginys, skirtas gilesniam migracinių patirčių suvokimui ir pažinimui. Renginys praturtins ir niekada neemigravusius žmones, nes migruojančiųjų išgyvenimai bendražmogiški, atpažįstami visiems: namų paieškos, draugystės, šeimos kūrimas, karjera.

Šis renginys – tai įžanga į svarbiausią šių metų Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“.

Festivalyje laukiami visi: kol suaugusieji klausysis kitų istorijų ir pasakos savas, mažieji dalyviai kartu su Istorijų namų edukatoriais užsiims edukacinėmis veiklomis.

Data: 2023 m. rugsėjo 16 d.
Laikas: nuo 11 iki 20 val.
Vieta: Istorijų namai.
Renginys nemokamas, į dalį veiklų reikalinga išankstinė registracija (detali informacija aprašymuose).

Istorijų festivalio partneris asociacija „Šventė visiems“, organizuojanti kasmetinę Tautų mugę.

Kasdienybėje jauti stresą, norėtum pagerinti savo emocinę ir fizinę sveikatą bei susipažinti su kita kultūra? Ateik į Čigong ir Tai-či treniruotę lauke! Treniruotė vyks anglų kalba, ją ves diplomuota Čikong ir Tai-či lektorė Junli Wang iš Kinijos.

Dalyvavimas nemokamas, svarbu užsiregistruoti iš anksto bei atsinešti sportinę aprangą ir jogos kilimėlį!

Jaudinanti vienos pabėgėlių šeimos istorija vaikams pagal Didžiosios Britanijos autorės Sitos Brahmachari knygą Kregždutės bučinys. Knyga sukurta bendraujant su žmonėmis, gyvenančiais migrantų centre Londone, autentiškai perteikiant nuo karo, persekiojimų ir kitų nelaimių bėgančių žmonių patyrimus. Istoriją lietuviškai ir jautriai perpasakos pasakotoja Milda Varnauskaitė. Prieš pasirodymą vyks dirbtuvės, kuriose vaikai galės pasidaryti „norų paukščius“.  Pasirodymas vyks lietuvių kalba.

Pasirodymo metu jau 10 metų Lietuvoje gyvenanti Hyguette Mbwaya iš Kongo dainuos savo gimtąja lingala kalba ir pamokys vaikus žaidimų iš savo šalies.

Pasakojimas gimė festivalyje „Vaikų knygų sala“, kurį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“.

Renginyje lankytojai turės galimybę susipažinti su Filipinų (Merienda – Filipino snacks) ir Jordanijos (Petra Bakery & Shawarma) kultūromis. Anna Celina Varanavicius iš Manilos (Filipinai) pristatys filipiniečių maistą, skonius ir įvairius spalvingos filipiniečių kultūros aspektus. „Merienda“ pristatys įvairių užkandžių ir naminių skanėstų, parodys Filipinuose pagamintų gaminių ir rankdarbių, atspindinčių žmonių kūrybiškumą ir išradingumą. Nuotraukos, vaizdo įrašai, knygos ir žaidimas „sipa“ (lietuviškai šis žodis reiškia spardyti) leis įsitikinti, kokia turtinga Filipinų kultūra. Pažintys vyks lietuvių ir anglų kalbomis, o maisto paragauti galėsite nemokamai.

Etiopiškos kavos degustacija su Eskedar Maštavičiene. Mokama (30 eur) su registracija.

Jeigu nori ne tik smagiai praleisti laiką ir susipažinti su naujais žmonėmis, bet ir daugiau sužinoti apie Vilnių bei pasaulį, atvyk į viktoriną su Narmin! Tai nepamirštamas kultūrinis nuotykis, leisiantis iš Vilniaus širdies pasitikrinti savo žinias apie įvairiausias šalis ir kultūras, atrasti tolimiausius pasaulio kampelius. Šiuo žaidimu švęsime kultūrų įvairovę, todėl suburkite savo komandą iki 6 žmonių arba prisijunkite prie grupės vietoje ir nusiteikite išplėsti savo akiratį.

Narmin Aliyeva jau 7-erius metus organizuoja viktorinas Lietuvoje ir užsienyje, į jas Kaune susirenka gausus būrys dalyvių. Viktorina vyks Istorijų namų kavinėje, bus galima užsisakyti gėrimų ir užkandžių.

Viktorina vyks anglų kalba ir yra nemokama, rekomenduojama užsiregistruoti iš anksto. (bus galima ir vietoje)

Vakare pakviesime pasidalyti savo istorija ir pajaustu suvokimu, kas yra NAMAI Jums. Kad ir kokia būtų išvykimo priežastis, visada ieškome namų, į kuriuos galėtume sugrįžti. Namai – tai ne pastatas, o labiau jausmas, kurį kartais sunku apibūdinti, bet kurį norisi jausti ir atkurti. Kiekvienas galės papasakoti savo migracijos, namų ilgesio ar naujų namų radimo istoriją arba pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų.

Vakarą ves pasakotoja Milda Varnauskaitė-Storyteller, dalyviai galės pasivaišinti sriuba, pasiklausyti tarptautinio Vilniaus choro „The Garfunkels“.

„The Garfunkels – International Choir of Vilnius“ – naujas vokalinis ansamblis, vos prieš kelis mėnesius sukurtas belgų muzikanto Matthieu Bruyndonckxo. Kiekvieną trečiadienio vakarą Vilniaus dailės akademijoje susirenka apie 25 dainininkai, siekiantys įgyvendinti du paprastus tikslus: patirti DŽIAUGSMĄ ir kurti GROŽĮ. Imigrantai, vietiniai, tarptautiniai darbuotojai, Erasmus studentai, diplomatai, pradedantieji ar pažengę, iš daugiau nei 15 šalių… Dainuojame gospelą, pop ar liaudies dainas anglų, prancūzų, lietuvių kalbomis (ir dar daug kitų netrukus). Jeigu norėtumėte prisijungti:

Vakaras vyks anglų kalba.

Pageidautina, kad norintieji papasakoti savo istoriją parašytų elektroninį laišką adresu

„Vilna Klezmer Trio“ – tai meistriškas klezmerių muzikos meno ansamblis, įkvėptas legendinių amerikiečių klezmerių muzikantų iš Ukrainos ir Rytų Europos, tokių kaip Dave’as Tarrasas ir Naftule Brandweinas. Trio muzikantų muzikinė patirtis įvairi: džiazas, laisvoji improvizacija, rokas, įvairių tautų folkloras… Savo užburiantį klezmerių repertuarą jie papildo Balkanų, Artimųjų Rytų ir Kaukazo melodijomis, taip sukurdami išties unikalią ir įsimintiną muzikinę patirtį kiekvienam klausytojui.

Festivalyje laukiami visi: kol suaugusieji klausysis kitų istorijų ir pasakos savas, mažieji dalyviai kartu su Istorijų namų edukatoriais užsiims edukacinėmis veiklomis.
Viso festivalio metu dalyvius ir lankytojus kviesime pasidalyti savo migracijos istorijomis, kurios papildys parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“.
2016 m. po Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės stogu duris atvėrė bene vienintelė Vilniuje košerinį maistą tiekianti žydiška kavinė „Beigelių krautuvėlė“. Čia iki šiol ruošiamas žydiškas maistas pagal senuosius ir modernius receptus, švenčiamos šventės, organizuojamos žydiško maisto edukacijos. Nėra žydų šventės be jai būdingo žydiško maisto, nes kulinarinis litvakų paveldas yra neatsiejama jų kultūros dalis. Tad šiame festivalyje taip pat galėsite jo paragauti! Viso renginio metu lankytojai turės galimybę susipažinti ir įsigyti litvakų kulinarinio paveldo.