Tarptautinė muziejų diena: nemokamas lankymas ir virtualios staigmenos

  • 2021 05 18
  • Muziejų darbo metu
  • Visuose padaliniuose
  • Renginys
  • Nemokamai

Gegužės 18 d. Lietuvos nacionalinis muziejus, minėdamas Tarptautinę muziejų dieną, lankytojams parengė dovanų: du ką tik sukurtus virtualius turus, galimybę nemokamai apsilankyti visuose vienuolikoje muziejaus padalinių ir virtualiai pasiklausyti pianisto Dariaus Mažinto atliekamo Ludwigo van Beethoveno kūrinio.

Mintis sukurti virtualius turus apie du ryškiausius muziejaus padalinius – Gedimino pilies bokštą ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją – muziejininkams kilo pirmo karantino metu, ieškant sprendimų, kaip pasiekti muziejaus lankytojus virtualioje erdvėje ir leisti jiems ne tik apsilankyti muziejuje neišeinant iš namų, bet ir patirti istoriją. Kūrybos ir gamybos procese muziejininkai ieškojo įvairių pasakojimo formų, o kad jas pavyktų įgyvendinti – pasitelkė technologinius sprendimus.

„Dviejuose interaktyviuose turuose lankytojai išvys videoreportažus su rekonstruktoriais, kurie pavaizdavo XIV amžiaus pabaigos arbaleto strėlių gamybą ir sparnuotųjų husarų šarvuotę, iš arti pamatys 3D technologija suskaitmenintus muziejaus eksponatus, o pasitelkę trimatę 360 laipsnių aprėpties vaizdo technologiją, galės persikelti į animuotą paslaptingąją Bazilisko legendą.
Keli virtualūs turo taškai pritaikyti ir virtualios realybės patirčiai, tad turintieji specialius akinius galės pasijusti, lyg iš tikrųjų vaikščiotų po muziejų. Dar kitokios atmosferos suteikia animacija, kurią studija OKTA kūrė kartu su Vilniaus universitetu, o dalis jų sukurto „Vilniaus istorijos“ animacinio ciklo integruota ir šiuose turuose“, – pasakoja projekto vadovė Eglė Paulauskienė.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniams užvėrus duris, 20 val. muziejaus Facebook ir YouTube socialiniuose tinkluose lankytojų lauks pianisto Dariaus Mažinto atliekama Ludwigo van Beethoveno „Patetiškoji sonata“. Ji skambės Kazio Varnelio namuose-muziejuje, optinio meno meistro Kazio Varnelio darbo kambaryje, kur jis mėgdavo klausytis klasikinės muzikos tapydamas.

Gegužės 18 d. lankytojai nemokamai laukiami visuose muziejaus padaliniuose įprastomis jų darbo valandomis: spausti čia (nuoroda). Išankstinė registracija nebūtina, tačiau, esant dideliam skaičiui žmonių, lankytojų srautas gali būti ribojamas.

Virtualų turą po Gedimino pilies bokštą ir jo apžvalgos aikštelę galima rasti: spausti čia (nuoroda)
Pakeliauti po Vilniaus gynybinės sienos bastėją galima čia: spausti čia (nuoroda)
Muzikinį siurprizą nuo 20 val. stebėkite: spausti čia (nuoroda)