Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“

Rugsėjo 4 d. 13 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje vyks jau tradicija tapęs Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“, kuris pakvies į šurmuliuojantį klojimą visus, norinčius smagiai  praleisti laiką ir linksmai pasitikti prasidedantį rudenį.

Renginį ves ir gerą nuotaiką susirinkusiems užtikrins Marijampolės dramos teatro aktoriai Ieva Misiurevičienė ir Karolis Sinskas.

  • Festivalį pradės šiais metais susikūręs Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus lėlių teatras „Močiutės šėpukė“, kuris suvaidins šmaikštų spektaklį „Jono pasakos“ (rež. Virginija Samuolienė), pasakojantį apie Vilkaviškio krašto istoriją ir svarbiausias istorines asmenybes – Joną Basanavičių, Napoleoną ir karalienę Boną!
  • Ištikimi festivalio dalyviai – Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ mėgėjų teatras „Kertė“ vaidins  komediją „Kas bus – tebūnie“ (rež. Leonarda Gaurylienė) apie amžinas šeimos problemas, taikų kaimynų sugyvenimą, meilę, ašaras ir net kaimo naujienas nešiojančias „paštininkes“…
  • Pagal Kazio Binkio poemą sukurtą spektaklį „Tamošius Bekepuris“ (rež. Vaida Brazaitienė) renginio svečiams dovanos „Aukso paukštę“ už šį kūrinį šiemet pelnęs Lekėčių mėgėjų teatras. Spektaklio siužetas pasakoja apie „vedybinio morčiaus“ apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį žmogų“ Tamošių, besiblaškantį tarp dviejų džuljetų…
  • Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ į sceną žengs su  trijų veiksmų komedija „Revizorius“ (rež. Birutė Šneiderienė). Režisierė pažymi, jog šis spektaklis yra pats naujausias jų kūrinys. Tai istorija, nukelianti į nedidelį provincijos miestelį, kur pasklinda žinia apie atvykstantį užsislaptinusį revizorių, todėl kilus dideliam šurmuliui juo palaikomas visai ne tas žmogus…
  • Renginį vainikuos nuotaikingas teatro „Arbatvakariai“ spektaklis „Aitvarų lauktuvės“ (rež. Eglė Tulevičiūtė) apie žmones „su istorija“. Jis sukurtas remiantis Vasario 16-osios Akto signataro Jono Vileišio dukters Ritos A. Vileišytės-Bagdonienės autobiografine knyga Tolimi vaizdai. Šiame spektaklyje posakis „kuo senesnis – tuo geresnis“ taikomas ne sūriui ir ne vynui, o tiems, kurie žino, jog su metais širdies apimtis tik didėja, kad galėtų savy sutalpinti svaiginantį jaunystės ilgesį ir niekada nepradingstantį gyvenimo šėlsmą.

Festivalio metu bus galima apsilankyti atsinaujinusiose muziejaus ekspozicijose bei rudens kermošiuje ir ten įsigyti vietinių amatininkų, tautodailininkų ir kulinarinio paveldo puoselėtojų gaminių. O mažųjų svečių (ir ne tik jų) lauks atraktyvi lauko žaidimų erdvė.

Per ilgąsias renginio pertraukas muzikuos Girėnų kultūros namų kapela „Versmė“ (Vad. Nomeda Klimauskienė).

Festivalio bilieto kaina – 2 eurai. Įsigytas bilietas tuo pačiu bus ir balsavimo lapelis:  kaip ir kasmet, bus renkamas geriausias spektaklis bei labiausiai patikęs vyro ir moters personažas. Visi balsavusieji taip pat dalyvaus loterijoje ir laimės puikių muziejaus prizų!

Renginio metu prašome laikytis saugaus atstumo ir paisyti kitų tuo metu privalomų ir rekomenduojamų Covid-19 prevencinių priemonių.