Skaitymo vakaras: kelionė į Luksorą kartu su Marija Rudzinskaite-Arcimavičiene

Kviečiame į parodos „Ką slepia sarkofagas?“ lydimąjį renginį – skaitymo vakarą Istorijų namuose gegužės 19 d. 18 val. 30 min.

„Gyvenu kaip pasakoje. Dar niekada nemaniau, kad galiu taip maloniai gyventi“, – taip 1924 m. gegužės 11 d. būdama Luksore rašė egiptologė Marija Rudzinskaitė-Arcimavičienė. Atvirlaiškį su šiais žodžiais, išsiųstą į Lietuvą broliui Dionizui Rudzinskui, tarp kelių kitų mokslininkės parašytų Egipte galima pamatyti Istorijų namų parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“.

Tą 1924 m. gegužę Marija Rudzinskaitė-Arcimavičienė antrąkart lankėsi Egipte ir tikriausiai pirmą ir paskutinį kartą buvo Egipto pietuose – Luksore. Dalis jos įspūdžių iš šios kelionės tais pačiais metais buvo publikuoti laikraštyje „Lietuva“. Taip pat dienoraščio dalį apie dienas, praleistas Luksore, įtraukė į savo knygą „Tut-Anch-Amono kapas ir Tebų paminklai“, pasirodžiusią 1933 m. Ištraukas iš šios knygos gali išgirsti ir parodos Istorijų namuose lankytojai. Dažnai meniškame Marijos Rudzinskaitės-Arcimavičienės kelionės aprašyme susipina mokslas ir jausmai, praeitis ir dabartis – iš dalies prarastas XX a. pirmosios pusės Egipto pasaulis ir senovės Egipto paminklų amžinybė.

Kviečiame kartu su pirmąja Lietuvos egiptologe nukeliauti į karščiu alsuojantį ir kupiną atradimų Luksorą, persikelti laivu per Nilą ir keliauti ant asiliuko po vakarinį krantą. Kartu pajusime Karalių slėnio tylą, gėrėsimės šventyklų kolonomis ir apsilankysime pas svetingus egiptiečius!

Dienoraščio ištraukas skaitys aktorė ir laidų vedėja Kristina Savickytė, o Marijos Rudzinskaitės-Arcimavičienės pėdsakais ves egiptologas dr. Tadas Rutkauskas.

Renginys nemokamas, išankstinės registracijos nėra.