Parodos uždarymo savaitgalis: „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“

  • 09 22-25
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Žiūrėti aprašyme

Jau rugsėjo 25 d. uždarome fotografijų parodą „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“. Ši paroda pristato kūrėją – nežinomą tarpukario fotografą Antaną Ingelevičių ir jo nuotraukose užfiksuotą miestą – senąjį, medinį, kasdienį ir ikimodernistinį XX a. 3 dešimtmečio Kauną.

Parodos uždarymo proga kviečiame į renginius: ekskursijas po parodą su kuratoriais, Marijos Drėmaitės knygos ARNO FUNKcionalizmas. Architekto Arno Funko (1898–1957) gyvenimas ir kūryba pristatymą ir specialiai šiai parodai sukurtą Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus šokėjų pasirodymą.

Gytis parodą apibūdina: „Paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ – tai pažintis ir atradimas. Pažintis – su pamirštu, iki šios parodos nežinomu menininku, su jo darbais ir artimaisiais, prieškario Kauno bohemos gyvenimu. Atradimas – nematytas Kaunas, miestas dar prieš modernizmo bumą, medinis, sukrypęs, bet meniškas ir gražus.“

Kada? Rugsėjo 22 d. 18 val.
Bilietus į ekskursiją rekomenduojame įsigyti iš anksto: čia

Agnė parodą apibūdina: „Paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ – tai muziejinis tyrimas, vaizduotės pratimas, atviras klausimynas. Tai paroda, kurioje yra daugiau klausimų nei atsakymų, tai paroda ne apie vieną kūrėją, o apie visus miesto kūrėjus.“

Kada? Rugsėjo 24 d. 13 val.
Bilietus į ekskursiją rekomenduojame įsigyti iš anksto: čia

Arno Funkas – vienas įdomiausių ir paslaptingiausių tarpukario Kauno architektų. Apie jo gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti modernūs elegantiški pastatai pasakoja apie tarpukario Lietuvą, Kauną, jo transformaciją, gyventojus ir kasdienybę. Knygos pavadinimas – tai žavus architekto pavardės ir architektūros stiliaus sutapimas. Ši knyga – tęstinė 2021 m. liepos 1 d. Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose-muziejuje atidarytos parodos Arno Funk[cionalizmas] dalis. Prie parodos rengėjų komandos prisijungęs fotografas Lukas Mykolaitis yra visų knygoje publikuojamų nuotraukų autorius, o architektė Vika Pranaitytė sukūrė ne tik įtaigią parodos architektūrą, bet ir elegantišką knygos dizainą.

Pristatyme dalyvauja dr. Marija Drėmaitė (knygos autorė), Vika Pranaitytė (dizainerė), Lukas Mykolaitis (fotografas), Lina Pranaitytė (projekto vadovė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus memorialinių muziejų skyriaus vedėja); moderuoja Norbertas Černiauskas (istorikas). Knygą išleido Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Kada? Rugsėjo 24 d. 15 val.
Kur? Istorijų namų lauko terasa arba viduje įsikūrusi kavinė.

Renginys nemokamas.

Parodos uždarymo proga Antano Ingelevičiaus fotografijos atgis Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus šiuolaikinio šokio programos mokinių kūryboje. Jaunieji būsimieji šiuolaikinio šokio profesionalai beveik mėnesį dirbo bandydami judesiu prakalbinti fotografijas, ieškodami sąsajų tarp šokio ir fotografijos meno formų, atskleisdami jauno XXI a. kūrėjo žvilgsnį į tarpukario Kauną ir Antano Ingelevičiaus kūrybą. Kūrybinio proceso rezultatas – struktūrizuotos improvizacijos pasirodymas parodos erdvėje. Renginys nemokamas.
Rugsėjo 25 d., sekmadienis, nemokamas muziejų lankymas, paskutinė parodos lankymo diena.

Daugiau apie parodą