Parodoje „Darbai ir gyvenimai“ su menininku Arūnu Baltėnu

  • 2021 07 13
  • 18 val.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Ekskursija
  • Lankytojo bilietas

Su džiaugsmu kviečiame į ekskursiją su menininku Arūnu Baltėnu, gyvai pristatančiu ir pasakojančiu apie asmeninę fotografijų parodą „Darbai ir gyvenimai“ Istorijų namuose.

Per penkerius metus menininkas sukūrė beveik 400 fotografijų ciklų apie dirbančius, kuriančius ir neįprastai laisvalaikį leidžiančius Lietuvos žmones; tarp jų – ir apie kitose šalyse įsitvirtinusius kraštiečius, išvykusius iš Lietuvos po 1990-ųjų.

Fotografo teigimu, visas jo kurtas fotografijų ciklas – tai veiklios Lietuvos portretas ir savotiškas archyvas ateitiems kartoms. Arūną Baltėną galime vadinti fotometraštininku arba socialiniu antropologu, kuris ekspedicijose dokumentuoja žmogiškosios veiklos įvairovę.

Iš gausybės fotografijų pats autorius parodai atrinko kiek daugiau nei 100 darbų.

Ekspoziciją sudaro trys fotografijų ciklai: pirmoje dalyje užfiksuoti įvairiausių profesijų Lietuvos žmonės savo darbo aplinkoje; toliau pasakojama apie savo laisvalaikį įvairiems hobiams ar idėjoms pašventusius aistruolius; paroda užbaigiama Lietuvos išeivių portretais, sukurtais lankantis Niujorke, Paryžiuje ir Berlyne.

Kada? – Liepos 13 d. 18 val.

Kur? – Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3.

Kiek? – Nemokama įsigijusiems lankytojo bilietą.