Paroda „Tai, ko nebebus“ Kudirkos Naumiestyje

Gyventojų mažėjančiame mieste – paroda apie nykstantį Lietuvos kaimą

  • 2021 12 07–2022 02 06
  • Muziejaus darbo metu
  • V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.
  • Paroda
  • Lankytojo bilietas

Kovo mėnesį Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta fotografo Tado Kazakevičiaus paroda „Tai, ko nebebus“ sulaukė didelio lankytojų dėmesio ir… virto keliaujančia paroda. Per devynis mėnesius pasaulinio pripažinimo pelniusio fotografo darbus jau išvydo Panevėžio, Tauragės, Palangos gyventojai, o dabar ją galės pamatyti ir apsilankę Kudirkos Naumiestyje.

Paroda „Tai, ko nebebus“, kuri pristato penkerių metų fotografo kelionę po Lietuvą, kurioje T. Kazakevičius fiksavo nykstantį Lietuvos kaimą, Vinco Kudirkos muziejuje bus atidaryta gruodžio 7 d. 17 val.

Fotografijų ciklą „Tai, ko nebebus“ pats autorius vadina asmenine sentimentalia kelione, nusidriekusia per įvairias Lietuvos vietoves – Plungės, Šalčininkų, Ukmergės, Elektrėnų, Anykščių, Kazlų Rūdos, Pasvalio ir kitus rajonus.

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad miestai auga. Į juos keliasi vis daugiau gyventojų. Ne išimtis ir Lietuva. Tačiau, jaučiu, kad pristatydami parodą apie nykstantį Lietuvos kaimą gyventojų mažėjančiame mieste tarsi sukuriame ir perkeliame ją į dar kitą dimensiją. Ir mano asmeninė sentimentali kelionė, virta jau ne tik mano, tačiau ir mūsų visų, – stebinčių ir išgyvenančių šiuos globaliai vykstančius procesus, – kelione“,  – sako fotografas T. Kazakevičius.

Šis ciklas pateko ne tik į prestižinį „Leica Oskar Barnack Award“, bet ir į tarptautinių fotografijos konkursų „ZEISS Photography“, „Lens Culture“, „The Royal Photographic Society“ parodos finalininkų gretas. Ciklas pristatytas „The British Journal of Photography“, taip pat didele apimtimi eksponuotas prestižinėje „Jimei x Arles“ (Kinija) parodoje, „Xposure“ fotografijos festivalyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose) bei daugelyje kitų tarptautinių festivalių.

Paroda „Tai, ko nebebus“ – tai pirmoji autorinė T. Kazakevičiaus darbų paroda surengta Lietuvoje. Ieškodamas įsimintinų ir iškalbingų kadrų šalies keliais ir vieškeliais apkeliavo daugiau nei 7000 kilometrų.

2017 metais už šio ciklo plėtojimą T. Kazakevičiui skirtas Kultūros ministerijos jaunojo menininko prizas.

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 6 d.