Paroda „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“

  • 2022 02 28–2022 03 19
  • Žiūrėti aprašyme
  • Zadaro nacionalinio muziejaus miesto ložė
  • Gradska loža, Narodni trg, Zadar
  • Paroda
  • Nemokamai

Vasario 28 d. Zadaro nacionaliniame muziejuje atidaryta paroda „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“, Kroatijos visuomenę supažindinanti su UNESCO pripažintu Lietuvos tradiciniu amatu – kryždirbyste.

Atidarydama parodą ambasadorė Jūratė Raguckienė teigė, kad „lietuviui kryžius – tai maldos, padėkos ir pagarbos išraiška, įgavęs ypatingos reikšmės ne tik pavienio žmogaus, bet ir tautos gyvenime, padėjęs pakelti negandas, teikiantis viltį, kurią šiandien norime perduoti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms“.

Parodoje eksponuojami XIX a. pabaigos – XX a. Lietuvos kalvių nukalti unikalūs kryžiai, liaudies meistrų sukurtos medinės Rūpintojėlių bei šventųjų skulptūros, taip pat Adomo Varno fotografijos, amžinusios XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuviškus kryžius.

Parodą „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“ parengė Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Zadaro nacionaliniu muziejumi ir Lietuvos Respublikos ambasada Kroatijos Respublikoje.

Paroda Zadaro nacionalinio muziejaus miesto ložėje (Gradska loža, Narodni trg, Zadar) veiks iki 2022 m. kovo 19 d. Parodą galima apžiūrėti galerijos darbo valandomis: nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 9:00 iki 14:00 val., šeštadienį – nuo 9:00 iki 13:00 val. Įėjimas nemokamas.