Paroda „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“

  • 2022 05 18–2022 06 08
  • Žiūrėti aprašyme
  • Bjelovaro miesto muziejuje
  • Trg Eugena Kvaternika 1, Bjelovar
  • Paroda
  • Nemokamai

Gegužės 18 d. Bjelovaro miesto muziejuje atidaryta paroda „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“, Kroatijos visuomenę supažindinanti su UNESCO pripažintu Lietuvos tradiciniu amatu – kryždirbyste.

Atidarydama parodą ambasadorė Jūratė Raguckienė teigė, kad „lietuviui kryžius – tai maldos, padėkos ir pagarbos išraiška, įgavęs ypatingos reikšmės ne tik pavienio žmogaus, bet ir tautos gyvenime, padėjęs pakelti negandas, teikiantis viltį, kurią šiandien norime perduoti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms“.

Parodoje eksponuojami XIX a. pabaigos – XX a. Lietuvos kalvių nukalti unikalūs kryžiai, liaudies meistrų sukurtos medinės Rūpintojėlių bei šventųjų skulptūros, taip pat Adomo Varno fotografijos, amžinusios XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuviškus kryžius.

Parodą „Graudulio ir džiaugsmo Lietuva. Kryždirbystės tradicija“ parengė Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Zadaro nacionaliniu muziejumi ir Lietuvos Respublikos ambasada Kroatijos Respublikoje.

Kūrybingai ir įtaigiai Lietuvos kryždirbystės tradiciją atskleidžianti paroda sulaukė didelio Bjelovaro miesto gyventojų ir svečių susidomėjimo bei palankių įvertinimų. Parodoje dalyvavęs ir sveikinimo žodį taręs Bjelovaro miesto mero pavaduotojas Igor Brajdić pasidžiaugė užsimezgusiu ir toliau plėtojamu kultūriniu bendradarbiavimu su Lietuva.

Paroda Bjelovaro miesto muziejuje (Trg Eugena Kvaternika 1, Bjelovar) veiks iki 2022 m. birželio 8 d. Parodą galima apžiūrėti galerijos darbo valandomis: nuo antradienio iki penktadienio nuo 10:00 iki 17:00 val., šeštadienį – nuo 9:00 iki 13:00 val. Įėjimas nemokamas.