„Nesušukuoto miesto etnografija: nykstančios faktūros ir personažai“ su dr. Jekaterina Lavrinec

  • 06 16
  • 18 val. 30 min.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

Birželio 16 d. 18 val. 30 min. kviečiame į susitikimą „Nesušukuoto miesto etnografija: nykstančios faktūros ir personažai“ su miesto antropologe dr. Jekaterina Lavrinec.

Jekaterina Lavrinec papasakos apie kūrybines taktikas, skirtas senesniems, nykstantiems miestų sluoksniams archyvuoti. Miesto archyvavimo praktika gali virsti ne tik individualiomis kasdienėmis kelionėmis miesto gatvėmis ir kiemais, bet ir kolektyviniais žaidimais, sužadinančiais vaizduotę. Vienas iš tokių pavyzdžių – medinėse Šnipiškėse 2012–2017 m. kartu su Miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija vykdyta veikla, skirta istoriniam rajono sluoksniui dokumentuoti ir kartu su vietos gyventojais jo dvasiai išsaugoti.

Dr. Jekaterina Lavrinec (Vilnius TECH / Miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija „Laimikis.lt“) – miesto tyrėja, radijo laidos „Žmogus ir miestas“ (Homo cultus) viena iš autorių. Jos taikomųjų tyrimų objektas – miesto erdvių vartotojų patyrimas, fizinis ir emocinis ryšys tarp miesto aplinkos ir žmogaus.

Kur? Parodų erdvėje Istorijų namai ir muziejuje įsikūrusioje kepyklos „Druska Miltai Vanduo“ kavinėje-terasoje (T. Kosciuškos g. 3).

Šis renginys yra dalis parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ lydimųjų renginių programos.