Muzikinis objektų veiksmas „Deivių archeologija“

  • 03 12
  • 13 ir 17 val.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nuo 11 eur

Tarptautinės parodos „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“ uždarymo išvakarėse Stalo teatras ir Istorijų namai kviečia šeimas pabūti kartu ir pasinerti į „sapną“, išgirsti protėvių būties garsą, „išsikasti“ iš kažkur labai giliai šimtmečių dulkėmis uždengtas mūsų kultūrą ir tapatybę maitinančias šaknis ir savo kūnais pajusti harmoningas senovės vibracijas.

Spektakliai „Deivių archeologija“ vyks kovo 12 d. 13 ir 17 valandomis. Į pirmąjį spektaklį nemokamai kviečiamos Lietuvoje prieglobstį radusios ukrainiečių pabėgėlių šeimos, o už 17 val. spektaklio bilietus gauti pinigai bus aukojami Ukrainai.

Spektaklis – muzikinis objektų veiksmas „Deivių archeologija“ sukurtas remiantis M. Gimbutienės idėjomis apie moterišką deivių kultūrą, kuri pasižymėjo taikumu ir moteriškos kūrybos dominavimu senosios Europos visuomenėje. Spektaklio žiūrovus pakviesime į deivių pasaulį, kuris yra nuspalvintas įvairiais objektais, sutartinių garsais, garsiažodžių poetika ir gyva muzika, atliekama spektaklio metu. Kiekvienas taps archeologu ir savo viduje patirs senųjų deivių, kurios sutinka gimstant, lydi gyvenimo taku, apgaubia laimės skraiste ir nukerpa gyvenimo siūlą, atiduodant į Vėlių Motės lopšį – atspindžius.

Režisierė, scenografė – Saulė Degutytė.
Scenarijaus autoriai – Gediminas Žilys, Saulė Degutytė.
Kompozitorius, muzikos atlikėjas – Gediminas Žilys.
Aktorės – Aura Garmutė, Kristina Baranauskaitė, Saulė Degutytė.
Šviesų dailininkas – Tadas Juozapaitis.

Trukmė 50 min.

Skirta visai šeimai. Bilietai reikalingas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vaikams iki 3 m. nemokamai.

PIRKTI BILIETUS

Istorijų namų kasoje pateikus spektaklio bilietą, įėjimas į Istorijų namus spektaklio dieną yra nemokamas.

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

Premjera įvyko 2021 gruodžio mėn. Dūmų fabrike.