Muziejų nakties programa

Lietuvoje jau 17-tą kartą rengiama Europos muziejų naktis. Šia proga Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia lankytojus į išskirtines ekskursijas, koncertus, edukacijas ir susitikimus. Nemokami renginiai vyks tik nuo 18 val. Ekspozicijų lankymas dienos metu vyks įprastomis sąlygomis.

Muziejų nakčiai Kunigaikščio svitos virtuvės šefai, pasirėdę istoriniais XIII-XIV a. rūbais, pristatys Viduramžių diduomenei priderančius gėrimus, užkandžius. Neabejojama, jog LDK didikus pasiekdavo importas iš Rusios, o prie atvežtinių produktų galima priskirti ir egzotinius vaisius, ir įvairiausius prieskonius. Istorinio maisto rekonstruktoriai pasakos apie LDK laikų virtuvę, puotas ir kitas įdomybes. Istorinės vaišės (gėrimai ir užkandžiai) bus gaminamos pagal viduramžių receptų knygas, šaltinius ir technologijas.

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00–23.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. iki 23 val. atvira visiems lankytojams.

Ar lankėtės Gedimino pilies muziejuje naktį? Jeigu ne, gegužės 14 d. Muziejų nakties proga laukiame Jūsų svečiuose! Muziejaus edukatoriai čia jums papasakos įdomiausių istorijų, pasižvalgysite po muziejaus ekspozicines erdves, taip pat turėsite išskirtinę galimybę pasigrožėti naktinio Vilniaus panorama. Kviečiame susitikti!

Kur? Gedimino pilies bokšte (Arsenalo g. 5, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d., 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 20 val. iki 24 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Registracija į ekskursijas baigta! Vietų nebeturime!

Kas dar? Ekskursijos 20.00, 22.00 ir 23.00 valandomis vyks lietuvių kalba, 21 val. – ekskursija skirta ukrainiečiams (rusų k.). Būtina išankstinė registracija el. paštu .

Muziejų naktį kviečiame aplankyti išskirtinį Vilniaus gynybos paveldo objektą, kuris skaičiuoja jau penktą gyvavimo šimtmetį – Vilniaus bastėją. Apsilankę muziejuje galėsite ne tik pasižvalgyti po šį unikalų pastatą, apžiūrėti eksponuojamas parodas, bet ir išgirsti įdomių istorijų apie eksponatus, kurie byloja apie Vilniaus ir vilniečių praeitį. Be to, pakviesime pareikšti savo nuomonę ir išrinkti savo EKSPONATŲ EKSPONATĄ.

 

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00–23.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. iki 23 val. atvira visiems lankytojams.

Ar miestas formuoja kūrėją, ar kūrėjas formuoja miestą? Švęskime Europos muziejų naktį ir kūrėjo – fotografo Antano Ingelevičiaus 130-ąjį gimtadienį. Kviečiame gegužės 14 d. nuo 18 val. nemokamai aplankyti parodas „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ ir „Ką slepia sarkofagas?“ bei pasinerti į garsų jūrą.

Nuo 20 val. prie DJ pulto stovės Žygimantas Kudirka, Milda Januševičiūtė ir Eglė Trimailovaitė.

 

Kur? Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00–23.30 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. iki 23.30 val. atvira visiems lankytojams.

Istorinėje kelionėje jus lydės archeologas, su kuriuo pasivaikščiosite po medžiotojų-rankiotojų ir baltų genčių laikus menančią ekspoziciją. Turėsite galimybę ne tik susipažinti su kasdieniu žmonių gyvenimu, menu bei tikėjimu, bet ir – liesdami eksponatų kopijas – galėsite įsijausti į pirmykščio žmogaus gyvenimą. Turėkite su savimi mobiliuosius telefonus arba nedidelius prožektorius!

 

Kur? Senajame arsenale (Arsenalo g. 3, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 20.00 ir 22.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 20 val. iki 23 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Kas dar? Būtina išankstinė registracija https://forms.gle/kZCHg1xLGKYJfyZh6

Ekskursija šeimoms „Kur gyvena pasaka?“

Į šią netradicinę ekskursiją kviečiame registruotis šeimas. Tai bus įdomi ir įtraukianti kelionė po muziejaus etninės kultūros ekspoziciją. Kartu su vaikais ieškosime pasakų, kurios mums atskleis dar negirdėtas ir neregėtas istorijas apie žmones ir jų kasdienius darbus bei stebuklingus nutikimus.

Kur? Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 20.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 20 val. iki 23 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Kas dar? Būtina išankstinė registracija https://forms.gle/SHzQbgkPxJK82zSL7

 

Ekskursija „XIX amžiaus Lietuvos istorijos slėpiniai“

Kaip atrodė XIX amžiaus Lietuva? Kartu su gidu keliaudami po muziejaus ekspoziciją išgirsite linksmų ir liūdnų istorijų apie to meto iškilias asmenybes, anuomet gyvenusius ir kūrusius žmones ir jų idėjas, sužinosite, kokią Lietuvos ateitį jie matė šiame epochų virsme.

Kur? Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 21.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 20 val. iki 23 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Kas dar? Būtina išankstinė registracija https://forms.gle/SHzQbgkPxJK82zSL7

 

 

Ekskursija „Šiurpios istorijos“

Vieni žmonės bijo visko ir nuolat, o kitų neišgąsdina net ir ekstremalios situacijos. Jei manote, kad galite klausytis pikantiškų ir šiurpių istorijų apie budelio darbo specifiką, jei norite sužinoti, ką reiškia bučiuoti rotušės bobą, kas pražudė vieną iš gražiausių XIX amžiaus Abiejų Tautų Respublikos aristokračių, kodėl XIX amžius dar vadinamas arseno amžiumi, – tai kaip tik jums. Ekskursija skirta sulaukusiems 12 metų ir vyresniems.

Kur? Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 22.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 20 val. iki 23 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.

Kas dar? Būtina išankstinė registracija https://forms.gle/SHzQbgkPxJK82zSL7

Kviečiame apsilankyti istorinėje vietoje, kurioje prieš 104 metus buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Sužinosite, kodėl anksčiau žmonės šį pastatą vadino „Štralio namu“, koks gyvenimas jame virė ir kodėl jis tapo Lietuvos laisvės vieta. Pamatysite istorinį butą, kuriame 1918 m. buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas, pasigrožėsite išlikusiais autentiškais XIX a. pabaigos interjero ornamentais.

 

Kur? Signatarų namuose (Pilies g. 26, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00–23.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. iki 23 val. atvira visiems lankytojams.

Ar žinote, kokia gausybė eksponatų slepiasi muziejų saugyklose? Kuo naktimis apsikloja senoviniai šviestuvai, sapnuodami mėlynų ekranų šviesas? Kazio Varnelio namai-muziejus Europos muziejų nakties proga kviečia atrasti Belgijos menininkų instaliaciją „Skaitymo mėginiai“ ir kartu su parodos kuratore paspėlioti, kuo ateityje svajoja tapti mūsų kultūros vertybės.

Kur? Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00, 19.15, 20.45 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. atvira tik ekskursijų dalyviams. Registracija nebūtina, ekskursijos vyks gyvos eilės principu.

Svaiginantis pavasario grožis, draugų ir artimųjų buvimas šalia, nuotaikinga „Smetonos ūsų“ muzika, žavingosios Loretos Sungailienės pašmaikštavimai ir kitos muziejininkų staigmenos atvers duris į jaukų bendrystės vakarą, padėsiantį laiku nukeliauti ten, kur draugo ar kaimyno pasisėdėjimas, nuoširdus pokalbis buvo didžiausia vertybė.

 

Kur? Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Vilkaviškio r.)

Kada? Gegužės 14 d. 19.00–24.00 val.

Kaina? Nemokamai.

Kas dar? Vakaro kodas – linas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 342 69 365.

Kviečiame paklausyti dviejų žymiausių Sūduvos asmenybių Vinco Kudirkos ir Jono Jablonskio dialogo. Apie ką žemiškai kalbasi mūsų iškilieji? Projektą „Kudirka + Jablonskis. Atgimę hologramose“ ir jo rezultatą – hologramą – pristatys Šakių rajono bibliotekos darbuotojai. Hologramoje aktorių įgarsinti Kudirkos ir Jablonskio personažai kalbasi apie XIX ir XXI amžiaus aktualijas.

 

Kur? Vinco Kudirkos muziejuje (V. Kudirkos g. 29, Kudirkos Naumiestis, Šakių r.)

Kada? Gegužės 14 d. 17.00–20.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 17 val. iki 20 val. atvira visiems lankytojams.

Muziejų nakties renginyje pristatysime Joną Šliūpą kitaip. Pakalbėsime apie J. Šliūpo gyvenimą, kupiną kryžkelių, netradicinių sprendimų, komiškų situacijų ir asmeninių dramų. Jis turėjo ištikimų gerbėjų ir mirtinų priešų, juo net vaikus gąsdindavo… Pakalbėsime apie kitokį, dažnai plaukiantį prieš srovę, ne visada „patogų“ J. Šliūpą, kurio pažangios idėjos aktualios ir šiandien. Pasakojimą papildys muziejaus ekspozicijoje veikiančios videoprojekcijos iš Miglės Anušauskaitės komiksų knygos ,,Kas išsigando Šliūpo?“.

Lankytojus vaišinsime Trejų devynerių žolelių arbata. Apsilankiusiųjų laukia netikėtumai ir dovanėlės.

 

Kur? Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga)

Kada? Gegužės 14 d. 18.00, 20.00, 22.00 val.

Kaina? Nemokamai. Ekspozicija nuo 18 val. atvira tik ekskursijų dalyviams.