Monografijos „Išsaugoti Nepriklausomybę: Lietuvos Seimo veikla užsienio politikoje 1920–1927 metais“ pristatymas

  • 2021 10 01
  • 15 val. 30 min.
  • Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
  • Renginys
  • Nemokamai

XX a. lietuvių tautos, patyrusios ne vieną okupaciją, svarbiausias tikslas buvo išlikti. Okupacijos pasižymėjo ne tik fizine, bet ir dvasine prievarta, ypač persekioti dėl Lietuvos laisvės ir valstybingumo simbolių kovojantys asmenys.

Spalio 1 d. 15 val. 30 min. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje įvyks dr. Audronės Veilentienės monografijos „Išsaugoti Nepriklausomybę: Lietuvos Seimo veikla užsienio politikoje 1920–1927 metais“ sutiktuvės.

Monografijoje atskleidžiama, kaip I Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kurių dauguma buvo aukštąjį išsilavinimą įgiję lietuvių valstiečių vaikai, mokydamiesi politikos, demokratijos taisyklių ir diplomatijos meno, drąsiai gynė Lietuvos interesus tarptautinėje arenoje. Tai nebuvo lengva ir ne viskas jiems pasisekė, todėl monografijoje atskleidžiamos ir nesėkmės bei klaidos, iš kurių galėtų pasimokyti dabarties ir ateities politikai.

Renginį moderuos Vytauto Didžiojo universiteto prof. Juozas Skirius, dalyvaus monografijos recenzentai: Vilniaus universiteto prof. Andrius Vaišnys ir dr. Sandra Grigaravičiūtė.

Išankstinė registracija nereikalinga, tačiau būtinas galimybių pasas ir saugumo reikalavimų laikymasis.