Kūrybinė stovykla „Mažųjų daiktų istorijos“ vaikams ir jaunimui

Registruotis

Liepos 27–29 dienomis Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų.

Siekdami sudominti jaunuosius lankytojus muziejumi ir muziejais, atskleisime vaikams galimybes matyti daiktuose ne tik funkcinę jų paskirtį, bet ir už kiekvieno daikto slypinčią istoriją. Kartu mokysimės įdomiai ir patraukliai papasakoti istorijas ir per savo asmenines, šeimos patirtis sukurti istorijų muziejų. Pasakojimo meno mokys profesionali istorijų pasakotoja Daiva Ivanauskaitė, baigusi Scottish Storytelling Centro pasakotojų rengimo programą, įtraukta į Škotijos profesionalių pasakotojų registrą.

Kiekvieno iš mūsų aplinkoje yra žmogus, senelis ar močiutė, o gal prosenelis, teta ar kaimynas, kurio istorija mes galėtume pasidalyti, kuri yra savaip svarbi ir aktuali Palangai ar Lietuvai, įtakojusi ar lėmusi vienokius ar kitokius įvykius, o gal tęsianti praeitame amžiuje pradėtus burmistro Jono Šliūpo darbus. Gal mūsų pažįstamas žmogus buvo arba yra nerami, ieškanti, kovojanti ir atkakliai tikslų siekianti asmenybė, kurią mums primena išlikę daiktai, artefaktai (gal laiškas, gal senas dviratis, suknelė, lagaminas…). Iš tų mažų daiktų ir istorijų galima sukurti muziejų ir papildyti Jono Šliūpo ekspoziciją.

Panaudodami Škotijoje bei Šiaurės šalyse plačiai paplitusią istorijų pasakojimo tradiciją, sieksime sudominti ir motyvuoti vaikus kurti ir pažinti muziejų. Vaikai mūsų kūrybinėse dirbtuvėse tikrai galės pasijausti kūrėjais!

Į projekto veiklas bus įtraukiami 11–15 metų Palangos moksleiviai. O paskutinę stovyklos dieną (liepos 29, ketvirtadienį) palangiškius ir svečius pakviesime į kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų istorijų popietę.

Kviečiame registruotis: spausti čia (nuoroda)

Projekto partneris – Palangos moksleivių klubas.