KNYGA IR KAVA. Diskusija apie vaikščiojimą: Frédéric Gros „Filosofija pėsčiomis“

  • 08 11
  • 18 val. 30 min.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

„Filosofijoje pėsčiomis” prancūzų filosofas, Paryžiaus politikos mokslų instituto dėstytojas (Sciences Po), Frédéricas Gros, vaikščiojimą apmąsto kaip centrinę žmogaus gyvenimo veiklą. Kantas, Nietsche, Thoreau, Baudelaire‘as – visų šių mąstytojų gyvenime vaikščiojimas užima reikšmingą vietą.

Kaip teigia knygos vertėjas Paulius Jevsejevas: „Frédéricas Gros kone publicistine maniera pasakoja apie žymias filosofijos, grožinės literatūros, politikos figūras, taip pat religinius ir kultūrinius reiškinius, kuriems vaikščiojimas tapo svarbia praktika, ritualu ar pozicijos išraiška. Bet tai toli gražu ne viskas: jau kitu žingsniu Gros imasi interpretuoti tų vaikščiojimo formų filosofinius turinius, taip pat kuria savas „pėsčio mąstymo“ sąvokas.“

Rugpjūčio 11 d. kviečiame pasivaikščioti iki Parodų erdvės „Istorijų namų“ kiemelio. Apie šios veiklos subtilybes ir filosofiją čia kalbėsimės su vertėju Pauliumi Jevsejevu ir menotyrininke, kritike, kultūros politikos tyrinėtoja dr. Skaidra Trilupaityte. Diskusiją moderuos leidyklos „Hubris“ vadovė Kristina Tamelytė.

Serijos „Knyga ir kava“ renginius organizuoja Lietuvos nacionalinio muziejaus parodų erdvė Istorijų namai ir Lietuvos leidėjų asociacija. LLA veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Data: rugpjūčio 11 d. 18:30 val.
Vieta: Istorijų namai

Renginys nemokamas.