Jono Basanavičiaus 170-asis gimtadienis: renginių programa

  • Lapkričio 23-26 d.
  • Žiūrėti aprašyme
  • Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Vilkaviškio r.
  • Renginys
  • Renginys internete
  • Nemokamai

Šiemet lapkričio 23-oji ypatinga – minime jubiliejines, 170-ąsias, mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimimo metines.

„Minėdami jubiliejines Basanavičiaus gimimo metines šiemet įgyvendinome renginių ciklą „Sugrįžimai į tėviškę“. Jų tikslas – atskleisti, kokia įvairiapusiška, kūrybinga, žinių ištroškusi ir iškili asmenybė buvo Basanavičius, kūręs ir dirbęs Lietuvos labui. Baigdami šį ciklą kviečiame į paskutiniuosius renginius, kuriuose gali dalyvauti kiekvienas“, – sako Jono Basanavičiaus gimtinės vedėja Rūta Vasiliauskienė.

Lapkričio 23 dieną 15 valandą kviečiame atvykti į Ožkabalių kaimą ir dalyvauti konferencijoje-skaitymuose.

Pranešimus čia skaitys istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyr. fondų saugotojas dr. Žygintas Būčys, Lietuvos nacionalinio muziejaus etnologė, Jono Basanavičiaus premijos laureatė dr. Elvyda Lazauskaitė, istorikas, archeologas doc. dr. Algimantas Merkevičius, Kaišiadorių muziejaus muziejininkas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis, istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Signatarų namų vyresn. muziejininkas dr. Valdas Selenis ir istorikas, Jono Basanavičiaus biografijos tyrinėtojas, knygų „Atsiskyrėlis iš Suvalkijos“ autorius Algirdas Grigaravičius.

Negalinčius atvykti į Jono Basanavičiaus gimtinę konferenciją stebėti kviečiame per Lietuvos nacionalinio muziejaus „Youtube“ paskyroje vyksiančią tiesioginę transliaciją.

Kviečiame dalyvauti orientaciniame žaidime, kurio metu atsakę į muziejininkų parengtus klausimus, nuvyksite į Jono Basanavičiaus lankytas ar su jo pomėgiais susijusias vietoves ir laimėsite šaunių mūsų rėmėjų įsteigtų prizų! Jei norite dalyvauti žaidime, Jums reikės:

Atsakyti į klausimus

Klausimai bus skelbiami Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje (Jonas Basanavičius). Klausimų atsakymuose slypės Jono Basanavičiaus lankytos, aprašytos ar kitaip su jo asmenybe ir pomėgiais susijusios vietos.

Gvildendami užuominas galite naudotis tiek savo žiniomis, tiek pasitelkti draugus ir artimuosius, „Google“ paiešką ar knygas.

Atsakius į klausimą, skambinkite muziejaus tel. nr. 8 342 69 365, pasakykite teisingą atsakymą ir sužinokite, kur ir kaip atsiimti mūsų rėmėjų isteigtą prizą.

Prizų skaičius ribotas, tad tik pirmieji teisingai į klausimus atsakę žaidimo dalyviai bus apdovanoti (prizų skaičius kasdien bus skirtingas).

Pasveikinti patriarchą su gimtadieniu

Atsiėmę prizą nufotografuokite, nufilmuokite ar kitaip užfiksuokite savo sveikinimą Jonui Basanavičiui gimimo dienos proga, sveikinimą įkeldami į komentarus po dienos klausimais.

Jeigu nuvykti atsiimti prizo negalėsite ar nesuspėsite, tačiau vis tiek bandysite įminti užuominas – fiksuokite šias akimirkas, sugalvokite kitų originalių būdų pasveikinti Joną Basanavičių.

Įkelkite šias akimirkas į savo socialinius tinklus naudodami grotažymę #SuGimtadieniuPatriarche ir pažymėdami mus – @lnmuziejus bei @jonasbasanavicius.

Žaidimas vyks lapkričio 23–26 d. nuo 11 val. įvairiose Lietuvos vietose.

Lapkričio 24–26 dienomis 170-ųjų Jono Basanavičiaus gimimo metinių proga dovanojame Jums naują muziejaus edukacinę programą „Nuo Ožkabalių iki Vilniaus: Jono Basanavičiaus gyvenimo keliu“.

Ar esate pasiruošę žinių ir potyrių kupinai išvykai, kuri jus ves spalvingu J. Basanavičiaus gyvenimo keliu? Maršruto pradžia – patriarcho vaikystės kaimas, kuriame pažinsite kaip prijuosčių raštai margą Sūduvos kultūrą. Norėdami pasimokyti medicinos ir tautinės vaistininkystės paslapčių – keliausite į Bulgariją. Kita stotėlė – Praha, miestas, kuriame gimė pirmas lietuviškas laikraštis „Aušra“. Išsiaiškinę jo steigimo aplinkybes ir reikšmę, kartu su knygnešiu, gabenančiu „Aušrą“, grįšite į Lietuvą. Kelionę baigsite Vilniuje, gvildendami detektyvo vertas užduotis, susijusias su Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo istorija.

Pažadame, jog namo grįšite protingesni, sveikesni ir laimingesni.

Informacija ir registracija telefonu 8 342 69365.