Ekskursija „Pilis-tvirtovė-muziejus“ Vilniaus pilių teritorijoje

Registruotis

Ar kada nors svarstėte, kaip klostėsi Vilniaus pilių teritorijos istorija? Iš pradžių ji buvo politinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras, vėliau tapo neįžengiama tvirtove ir Lukiškių aikštėje nužudytų sukilėlių slėptuve, o šiandien yra muziejus ir mėgstamiausia vilniečių bei miesto svečių pasivaikščiojimo vieta.

Jūsų laukia pasakojimai apie Vilniaus pilis ir XIX a. pradžioje carinės Rusijos įkurtą karinę tvirtovę, kuri neatsiejamai susijusi su intriguojančia bei jaudinančia 1863–1864 m. sukilimo dalyvių likimo istorija; laukia ir negirdėti faktai apie Gedimino pilies bokšte įrengtą optinį telegrafą bei kavinę.

Nusileidę nuo kalno išgirsite apie istorinę raidą pastatų, kuriuose šiandien yra įsikūrę muziejaus padaliniai, ir apsilankysite ypatingoje vietoje, kurioje pabuvoti pavyksta ne kiekvienam – buvusio politinių kalinių kalėjimo, kuriame buvo kalinami ir 1863–1864 m. sukilimo dalyviai, vidininiuose kiemeliuose.

Vieta – Gedimino pilies bokštas.

Laikas – birželio 12 d. 15 val. ir birželio 26 d. 15 val. (norintieji prieš ekskursiją aplankyti muziejų, į Gedimino pilies bokštą turėtų atvykti 30 minučių anksčiau ir įsigyti lankymo bei ekskursijos bilietą).

Trukmė – 60 min.

Kaina – lankytojo bilietas + 2 Eur

Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Vadovaujantis ribojimais dėl COVID-19 valdymo, ekskursijoje gali dalyvauti ne daugiau nei 25 asmenys, todėl iš anksto atsiprašome nespėjusių užsiregistruoti.