171-ųjų Jono Basanavičiaus gimimo metinių renginiai

  • 11 22-25
  • Žiūrėti aprašyme
  • Žiūrėti aprašyme
  • Renginys
  • Žiūrėti aprašyme

Jono Basanavičiaus gimtinė tradiciškai kviečia kartu paminėti 171-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines.

Nuo lapkričio 21 d. į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabaliuose atvyksta Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta kilnojamoji paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“, kurioje pasakojama, kaip Vasario 16-oji būdavo švenčiama tarpukario Lietuvos Respublikoje. Ji primins jau dingusius Vasario 16-osios šventės ženklus, kurie anuomet būdavo įprasti, ir nukels ne tik į tuometinę sostinę Kauną, bet ir į Alytų, Vilkaviškį, Klaipėdą, Laukžemę, Luokę, Joniškį, Raguvą, Zarasus, netgi į Čikagą ir Buenos Aires. Demokratiškos, telkiančios Vasario 16-osios nuotraukose – susikaupę, džiugūs ne tik valstybės kūrėjai ir vadovai, bet ir smalsiai į kamerą žvelgiantys kukliai apsirengę žmonės.

Parodą savarankiškai apžiūrėti bus galima iki metų pabaigos, o atvykę lapkričio 22–25 dienomis 12 val. galės pasiklausyti edukatorių pasakojimo ir sudalyvauti interaktyviame žaidime „Vasario 16-osios šventė: laiko mašina atgal į praeitį“ (reikalingi mobilūs telefonai su internetu).

Šventinę savaitę užbaigsime lapkričio 25 d. 17 val. Vilkaviškio kultūros cente vyksiančia vakarone-viktorina (komandos turi registruotis iš anksto), kurią ves renginių vedėjas Domantas Bugailiškis, renginio metu koncertuos Kalvarijos folkloro ansamblis „Diemedis“.

Jono Basanavičiaus gimtinės lankymas įsigijus lankytojų bilietus, o renginys – nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginius tel. 8 342 69 365 ir el. p.