Tradicinių instrumentų diena Naujajame arsenale su Skalmantu Barkausku 

Kviečiame atvykti į Naujajame arsenale rengiamą Tradicinių instrumentų dieną ir praleisti ją kartu su muziejaus edukatoriais bei instrumentų meistru Skalmantu Barkausku.

Gegužės 7 d. 12–13 val. vyks videofilmo apie instrumentų meistrą Skalmantą Barkauską ir jo gaminamas kankles premjera. Po peržiūros vyks diskusija apie senųjų muzikos instrumentų atkūrimą.

Filmo kūrėjas Edvinas Novickis (Edvin Novickij) dalinsis mintimis apie šį projektą ir plačiau papasakos apie savo kūrybą. Renginio dalyvių laukia puiki proga išgirsti, kaip skamba vienų seniausių Lietuvos nacionalinio muziejaus fonduose saugomų kanklių replikos, ir sužinoti daugiau apie šių senųjų instrumentų atkūrimą iš paties meistro. Koks žmogus galėjo juos sukurti? Kuriuo metu tai įvyko? Ką kūrėjas norėjo pavaizduoti tokiais simboliais ir raštais? Visi šie klausimai buvo apmąstyti replikų gamybos procese ir meistras nekantrauja atsakymais pasidalinti su visais.

Gegužės 7 d. 14 val. kviečiame šeimas į nendrinių birbynėlių gamybos edukaciją, kurios metu instrumentų meistras Skalmantas Barkauskas papasakos apie tradicinius lietuvių muzikos instrumentus. Edukacijos dalyviai turės galimybę išbandyti muziejaus fonduose saugomų instrumentų kopijas ar analogus: išmėginti, ar taip jau lengva pūsti ožio ragą ir trimitą, kaip skamba penkiastygės aukštaitiškos kanklės, kokį garsą skleidžia skrabalai bei kleketai, sužinoti, ką galima prisivilioti „viliokliu“ ir kokie buityje naudojami daiktai gali virsti tikrais muzikos instrumentais.

Kur? Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius)
Kiek?
12-13 val. renginys nemokamas, įsigijusiems lankytojo bilietą
14 val. edukacija: lankytojo bilietas + 2 Eur
Kas dar? Vietų skaičius į edukacinį užsiėmimą šeimoms ribotas į edukaciją ribotas, todėl būtina iš anksto registruotis el. p. arba tel. +370 5 262 9426

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.