Spektaklis pagal A. Čechovo pjesę „Dėdė Vania“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje


Spektaklis pagal A. Čechovo pjesę „Dėdė Vania“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

Rugpjūčio 29 d. 17 val. 15 min. Lietuvos rusų dramos teatras ir Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pakvies į neeilinį spektaklį rusų kalba pagal Antono Čechovo pjesę „Dėdė Vania“. Tik vienai dienai į pajūrį persikeliantis spektaklis sukurtas inovatyviu principu – žiūrovai su gidu keliaus po skirtingas veiksmo vietas muziejuje, taip tapdami nematomais ir nebyliais ten vykstančių įvykių liudininkais.

Spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjų tikslas – atkurti ne pjesės siužetą, bet pačią situaciją – neapykantos, savigraužos, pykčio, o kartu ir meilės bei aistros perpildytus Voinickio namus. Norima žiūrovui sukurti sąlygas ne tik stebėti, bet ir patirti, maksimaliai pasinerti į visiškai naujus išgyvenimus, patirtis, jausmus.

Žiūrovai bus padalijami į grupes, kiekvienai grupei skiriamas gidas – stalkeris, kurio užduotis – koordinuoti žiūrovų kelionę po 1896 m. A. Čechovo parašytą kūrinį. Gidai supažindins savo grupes su būsimo spektaklio žaidimo taisyklėmis, žiūrovų pareigomis ir teisėmis, išdalins kaukes, kurių žiūrovai neturės teisės nusiimti iki pat spektaklio pabaigos. Vienu metu bus vaidinamos keturios atskiros scenos, stebimos skirtingų grupių žiūrovų, kurios pagal gidų nurodymus keliaus spektaklio erdvėje.

Trimis Auksiniais scenos kryžiais nominuoto įtraukiančio, interaktyvaus spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius – Tadas Montrimas. Spektaklis įprastai vaidinamas Literatūriniame Aleksandro Puškino muziejuje Vilniuje, tačiau vienam vakarui jo kūrėjai persikelia į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų.

Bilietus galima įsigyti: spausti čia (nuoroda)

Daugiau informacijos: spausti čia (nuoroda)

Dėl pasiruošimo spektakliui darbų muziejus lankytojams bus uždarytas rugpjūčio 28–29 dienomis.

rugpjūčio 29, 2020 | Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, Palanga


Kitos naujienos

Home buttonAtgal