Keturiasdešimties paukščių diena Jono Basanavičiaus gimtinėje


Keturiasdešimties paukščių diena Jono Basanavičiaus gimtinėje

Jono Basanavičiaus gimtinėje pirmąkart buvo surengta Keturiasdešimties paukščių dienos šventė. Didelis būrys inkilais nešinų mokinių ir mokytojų iš įvairių apskrities mokyklų rinkosi į sodybos kluoną. Renginį vedusi muziejininkė Agnė Miliauskaitė papasakojo apie sparnuočius tautosakoje ir etnokultūroje, pateikė nemažai gražios, bet jau pamirštos liaudiškos išminties.

Pasak šventėje dalyvavusio aplinkosaugininko, ornitologo Giedriaus Šlekio, šiuo metu į Lietuvą jau yra parskridę apie 40 rūšių paukščių, todėl kovo 10-oji taip ir vadinama – Keturiasdešimties paukščių diena. Ornitologas papasakojo, kiek gero padaro sparnuočiai, kuo jie ypatingi, kokiomis sąlygomis gyvena.

Vištyčio regioninio parko ekologas, vyr. specialistas Vaidas Leonavičius pateikė daug naudingos informacijos apie inkilų gamybą ir patarė juos gaminti iš neobliuotų, neslidžių lentų, nedažyti. Kabinti inkilą reikėtų ant specialiai pritvirtinto kablio, kuris nežaloja medžio. Jį pakabinti tvirtai, kad nesiūbuotų, geriausiai truputį pasvirusį į priekį. Inkilų smulkiems paukšteliams, tokiems kaip juodgalvė zylė, nereikėtų kabinti arčiau kaip 50 metrų vienas nuo kito. Tik varnėnai mėgsta draugiją ir gyvena kolonijomis. Pastarieji Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne labai laukiami ir reikalingi, nes lesa grambuolius, kurie labai kenkia ąžuolams.

Paskui mokiniai kabino ąžuolyne inkilus, net 20 jų padovanojo Marijampolės miškų urėdija. Grįžę iš ąžuolyno talkininkai buvo raginami nepamiršti savo iškeltų paukščių namelių, juos lankyti ir prižiūrėti. Visi buvo vaišinami arbata ir riestainiais, mat ir mūsų protėviai minėdami Keturiasdešimties paukščių dieną kepdavo 40 bandelių.

kovo 10, 2015 | Jono Basanavičiaus gimtinė, Ožkabalių I k.


Kitos naujienos

Home buttonAtgal