PROGRAMOS 9–12 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS

 

MENAS AKMENS AMŽIUJE (9–12 kl.)
Ką daryti, kai labai nori pavaizduoti kažką nepaprastai įdomaus, tačiau neturi nei kompiuterio, nei fotoaparato ir netgi pieštukų? Padėti gali akmens amžiaus žmogus. Saujelė ochros, gabalėlis molio, užgesusio laužo angliukas – visos priemonės, reikalingos tikram akmens amžiaus menininkui. Virtualioje edukacijoje „Menas akmens amžiuje“ susipažinsite su Europos ir Lietuvos akmens amžiaus kultūromis, jų meninės išraiškos formomis, vyravusiomis prieš 40000, 10000 ar 5000 metų. Taip pat sužinosime bei padiskutuosime apie jų atsiradimo priežastis ir įtaką šiuolaikinei civilizacijai. Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 (5) 262 9426

 

ISTORIJOS KRYŽKELĖSE SU JONU ŠLIŪPU (9–12 kl.)
Manote, kad naujas istorijos puslapis pats atsiverčia? Jonas Šliūpas Jums paprieštarautų. Jis pats, dėl savo bekompromisių pažiūrų tapęs nepageidaujamas Rusijoje ir Vokietijoje, bet turėjęs galimybę Amerikoje pasirinkti ramybę ir asmeninę laimę, visada rinkosi veiklą ir ištikimybę savo principams. Susipažinę su jo gyvenimo dilemomis ir priimtais sprendimais, galėsite atsidurti Jono Šliūpo vietoje ir sužinoti, kaip Jūsų pasirinkimai pakreiptų Lietuvos istoriją.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 685 35 914

Jau ir kultūros pase!

 

JONAS ŠLIŪPAS – LIETUVOS PILIETIS UŽ ATLANTO (9–12 kl.)
Ar pakanka vien paso norint vadintis Lietuvos piliečiu? Išvykęs į Ameriką ir ten įgijęs gydytojo profesiją, Jonas Šliūpas nesitenkino vien komfortišku asmeniniu gyvenimu. Gavęs amerikietišką pasą tuo metu, kai Lietuva dar tik svajojo apie Nepriklausomybę, jis širdimi ir darbais buvo Nepriklausomos Lietuvos pilietis, aktyviai įsitraukęs į lietuvybės žadinimo veiklą išeivijoje. Išnagrinėję ją suprasite, kas yra pilietiškumas, ir nuspręsite, ar suteiktumėte Šliūpui galimybę gauti dvigubą pilietybę.

Registracija el. p. [email protected] arba tel.  +370 685 35 914

Jau ir kultūros pase!

 

FORTIFIKACIJOS RAIDA XIII–XVII A. (9 kl.)
Virtualios edukacinės programos metu, padedami Vilniaus gynybinės sienos bastėjos edukatorių, sužinosite: kaip atrodė pirmosios mūrinės gynybinės lietuvių pilys; kokios mašinos buvo naudojamos pilių apsiausties metu ir kaip jos veikė; kas yra artilerija; kaip Vilniaus bastėja tapo grėsmingiausia tų laikų tvirtove Lietuvoje. Taip pat atskleisime, kaip galėtumėte užimti viduramžių pilį, parodysime daug įspūdingų iliustracijų, kviesime sužaisti žaidimą, užimti tvirtovę ir tapti generolu!

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 261 2149

 

PIRMASIS PASAULINIS KARAS IR NEPRIKLAUSOMYBĖ (virtuali pamoka 9–12 kl.)
Virtualioje pamokoje sužinosite apie Lietuvos žmonių kasdienio gyvenimo ypatumus vokiečių okupacijos metais ir išgirsite istoriją iš kitų lūpų – iš vokiečių kareivių atsiminimų. Kartu panagrinėsime, kokiomis istorinėmis aplinkybėmis gimė Lietuvos nepriklausomybės idėja, aiškinsimės, kaip ji buvo įgyvendinama. Pamokos metu skatinsime ne tik klausyti, bet ir įsitraukti į diskusijas, pristatysime autentiškas muziejuje saugomas to meto fotografijas ir kitus eksponatus.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 231 4437

 

VASARIO 16-OJI: PRISIMINK, PASIKARTOK, SUŽINOK (virtuali viktorina 9–12 kl.)
Virtualios viktorinos metu kviečiame pasitikrinti su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu ir jį pasirašiusiais signatarais susijusias žinias. O jei kai kurių faktų nežinojote – atsakinėdami į skirtingo sudėtingumo klausimus tikrai sužinosite! Sėkmingai įveikę tris viktorinos etapus, išgirsite, ką apie Jūsų rezultatus pasakytų pats Jonas Basanavičius. Pažadame, jog laiką praleisite ne tik naudingai, bet ir smagiai!

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 342 69 365

 

KARAS IR/AR TAIKA? (9–12 kl.)
Ar kada nors susimąstėte, kokioje aplinkoje ir kokiose svarstymuose dėl savo gyvenimo sprendimų ir vertybių gyveno XVII a. žmogus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje? Kviečiame Jus į kelionę, kurioje kalbėsime apie istorijos vadovėliuose negausiai aptariamus Lietuvos istorijos aspektus, atskleidžiančius mums nemažą dalį svarbaus Lietuvos istorijos laikotarpio konteksto. Ar galime Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę vadinti artilerine valstybe? Ar jos kariai turėjo sparnus? Ar Lietuva susijusi su kosminėmis raketomis? Kas tuo metu buvo svarbiau – karas ar taika? O kas mums šiandien svarbiau? Keliaudami patys formuosime tam tikrus suvokimus apie Lietuvos praeitį ir žmogaus pasirinkimus. Nors labiausiai gilinsimės į XVII amžiaus temas, tačiau nukeliausime ir į daug senesnius laikus, o kartais užklysime į šiandieną.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 261 2149

 

VINCAS KUDIRKA IR JO BENDRAŽYGIAI VARPININKAI (9–12 kl.)
„Tai skambink, „Varpe“! Tegul gaudims tavo
Išilgai, skersai eina per Lietuvą!“
Taip rašė Vincas Kudirka 1889 metais sukurtame eilėraštyje. Tais metais, kuomet buvo išleistas pirmasis Varpo numeris, niekas nė nenutuokė, jog ši autoriaus prognozė išsipildys su kaupu. Varpas išties tapo vienu populiariausių periodinių leidinių lietuvių pogrindyje. Kviečiame ne tik susipažinti su spaudos draudimo laikotarpiu, Vincu Kudirka bei kitomis iškiliausiomis šio laikotarpio asmenybėmis, bet ir virtualiai pabūti istorijos detektyvais, atliekančiais nuotaikingas užduotis.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 345 57451

 

LAISVĖS ĄŽUOLAI: Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno istorija (integruota biologijos ir istorijos pamoka 9–10 kl.)
Jei norite sužinoti, kodėl ąžuolas vadinamas ypatingu medžiu ir kaip jis susijęs su Lietuvos tautiniu atgimimu, – ši edukacinė programa kaip tik Jums! Kviečiame į virtualų pasivaikščiojimą po daugiau nei tris dešimtmečius žaliuojantį unikalų kultūros paveldo objektą – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Išgirsime jo atsiradimo istoriją, sužinosime viską apie mitais ir legendomis apipintą girių karalių ĄŽUOLĄ. Kartu suvoksime, jog istorija, biologija ir net geografija gali puikiai viena kitą papildyti bei padėti mums įgyti platesnį mus supančio pasaulio vaizdinį.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 342 69365

 

Visų virtualiųjų edukacijų kaina – 1 EUR mokiniui.

Edukacijų trukmė – iki 45 minučių.

Virtualias edukacijas vedame Jūsų virtualioje platformoje (Zoom arba Microsoft Teams).

Home buttonAtgal