PROGRAMOS 5–8 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS

 

Naujiena! APIE ŽMONES IR PAUKŠČIUS (integruota istorijos ir biologijos pamoka 5 kl.)
Ši virtuali edukacinė programa skirta tiems, kuriuos vis dar kamuoja klausimas, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis, ir kaip šis faktas susijęs su žmonių pasaulio sukūrimu. Turbūt smalsu sužinoti, kodėl mūsų protėviams paukščiai buvo tokie svarbūs, kokias žinias jie parnešdavo iš dausų, ką pranašaudavo jų giesmės ir elgsena? Pasitelkę lietuvių tautosaką pabandysime kartu pasiaiškinti, kuo mes ir paukščiai esame panašūs. O susitikimo pabaigoje sužinosite, koks paukštis galėtumėte būti Jūs.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 342 69365

 

Naujiena! TAS VELYKAIČIO GRAŽUMĖLIS (5–6 kl.)
Virtuali programa skirta gavėnios laikotarpio ir Velykų papročiams pristatyti. Jos dalyvius supažindinsime su tradiciniais kiaušinių dažymo būdais ir dažniausiai dažymui naudotais augalais. Aptarsime velykaičių spalvų ir raštų simboliką, velykinius žaidimus. Atskleisime, kokią paskirtį šventės metu atliko Velykų eglutė, kuo svarbi Velykų bobutė. Programos pabaigoje bus galima pasivaržyti kiaušiniaujant ir atliekant kitas smagias užduotis.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 342 69365

 

MENAS AKMENS AMŽIUJE (5–8 kl.)
Ką daryti, kai labai nori pavaizduoti kažką nepaprastai įdomaus, tačiau neturi nei kompiuterio, nei fotoaparato ir netgi pieštukų? Padėti gali akmens amžiaus žmogus. Saujelė ochros, gabalėlis molio, užgesusio laužo angliukas – visos priemonės, reikalingos tikram akmens amžiaus menininkui. Virtualioje edukacijoje „Menas akmens amžiuje“ susipažinsite su Europos ir Lietuvos akmens amžiaus kultūromis, jų meninės išraiškos formomis, vyravusiomis prieš 40000, 10000 ar 5000 metų. Taip pat sužinosime bei padiskutuosime apie jų atsiradimo priežastis ir įtaką šiuolaikinei civilizacijai. Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 (5) 262 9426

 

ŠVENTIEJI SODYBŲ GLOBĖJAI (5–8 kl.)
Prisijunkite, jeigu Jus domina nuostabus senosios lietuvių liaudies skulptūros pasaulis! Tyrinėsime ir aptarsime šventųjų ikonografiją – sužinosime, kuri šventoji savo rankose laiko duonos kepalą, kodėl šv. Jurgis smeigia ietį į išžiotus slibino nasrus ir kokių profesijų atstovai gali pasigirti turintys savo globėjais. Virtualios edukacijos metu ne tik pažinsime ir mokysimės atpažinti liaudies mene vaizduojamus šventuosius, tačiau ir kartu spręsime įtraukiančias užduotis, padėsiančias įtvirtinti įgytas žinias.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 (5) 262 9426

 

VILNIAUS AUKŠTUTINĖS PILIES ISTORIJA (5–8 kl.)
Prieš 10.000 metų nuslinkęs paskutinis ledynmetis suformavo Vilniaus kalvas ir vandenis. Gamtos apsaugotoje vietoje pirmiausia atsirado gyvenvietė, vėliau – medinė pilis, mūrinė pilis. Jos fragmentai išliko iki mūsų dienų. Pilių sienos, atlaikiusios kryžiuočių antpuolius, miestą siaubusius gaisrus ir niokojusius karus, pasakoja istoriją: Gedimino bokštas buvęs parako sandėliu, optinio telegrafo punktu, kavine… Šiandien jis yra vienas lankomiausių turistinių objektų Lietuvoje. Virtualioje edukacijoje keliausime laiku ir susipažinsime su Vilniaus pilių istorine raida, kitusia jų paskirtimi ir svarba sostinės bei šalies istorijai. Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 (5) 212 2617

 

ISTORIJOS KRYŽKELĖSE SU JONU ŠLIŪPU (5–8 kl.)
Manote, kad naujas istorijos puslapis pats atsiverčia? Jonas Šliūpas Jums paprieštarautų. Jis pats, dėl savo bekompromisių pažiūrų tapęs nepageidaujamas Rusijoje ir Vokietijoje, bet turėjęs galimybę Amerikoje pasirinkti ramybę ir asmeninę laimę, visada rinkosi veiklą ir ištikimybę savo principams. Susipažinę su jo gyvenimo dilemomis ir priimtais sprendimais, galėsite atsidurti Jono Šliūpo vietoje ir sužinoti, kaip Jūsų pasirinkimai pakreiptų Lietuvos istoriją.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 685 35 914

Jau ir kultūros pase!

 

JONAS ŠLIŪPAS – LIETUVOS PILIETIS UŽ ATLANTO (5–8 kl.)
Ar pakanka vien paso norint vadintis Lietuvos piliečiu? Išvykęs į Ameriką ir ten įgijęs gydytojo profesiją, Jonas Šliūpas nesitenkino vien komfortišku asmeniniu gyvenimu. Gavęs amerikietišką pasą tuo metu, kai Lietuva dar tik svajojo apie Nepriklausomybę, jis širdimi ir darbais buvo Nepriklausomos Lietuvos pilietis, aktyviai įsitraukęs į lietuvybės žadinimo veiklą išeivijoje. Išnagrinėję ją suprasite, kas yra pilietiškumas, ir nuspręsite, ar suteiktumėte Šliūpui galimybę gauti dvigubą pilietybę.

Registracija el. p. [email protected] arba tel.  +370 685 35 914

Jau ir kultūros pase!

 

VILNIAUS BASTĖJOS PASLAPTYS (5–6 kl.)
Ar žinojote, kad Vilniaus senamiesčio pakraštyje stūkso didingas pastatas – Vilniaus gynybinės sienos bastėja, skaičiuojanti ne vieną šimtą metų? Šį pastatą nuo pat pradžių gaubė daug paslapčių, keistų nutikimų ir neįtikinamiausių legendų. Nors Vilniaus bastėja šiandien yra muziejus, pasakojantis apie krašto gynybos svarbą, tačiau prieš beveik 500 metų bastėja buvo pastatyta visai kitu tikslu. Kokiu? Kokias paslaptis ji slepia? Kokia legendinė būtybė buvo (o gal yra?) įsikūrusi Vilniaus bastėjoje? Apie visa tai ir dar daugiau – virtualiame edukaciniame užsiėmime „Vilniaus bastėjos paslaptys“. Kartu aiškindamiesi, atlikdami užduotis, reikšdami savo nuomonę, susipažinsime su autentišku ir Lietuvoje vieninteliu tokio tipo pastatu – bastėja.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 261 2149

 

FORTIFIKACIJOS RAIDA XIII–XVII A. (6–8 kl.)
Virtualios edukacinės programos metu, padedami Vilniaus gynybinės sienos bastėjos edukatorių, sužinosite: kaip atrodė pirmosios mūrinės gynybinės lietuvių pilys; kokios mašinos buvo naudojamos pilių apsiausties metu ir kaip jos veikė; kas yra artilerija; kaip Vilniaus bastėja tapo grėsmingiausia tų laikų tvirtove Lietuvoje. Taip pat atskleisime, kaip galėtumėte užimti viduramžių pilį, parodysime daug įspūdingų iliustracijų, kviesime sužaisti žaidimą, užimti tvirtovę ir tapti generolu!

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 261 2149

 

KAS YRA VASARIO 16-OJI? (5–8 kl.)
Ką žinai apie Vasario 16-ąją? Jeigu pagalvojai apie Nepriklausomybės Aktą ir jį pasirašiusių signatarų dvidešimtuką – puiku! Tačiau ši svarbi Lietuvai šventė gali atskleisti daug daugiau įdomybių, todėl kviečiame su jomis susipažinti. Virtualioje edukacinėje programoje „Kas yra Vasario 16-oji?“ kartu diskutuosime ir atliksime užduotis net iš aštuonių temų, tokių kaip mitų griovėjai, istorijos mįslės ir kitų, susijusių su Valstybės atkūrimo diena.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 5 231 4437

 

VASARIO 16-OJI: PRISIMINK, PASIKARTOK, SUŽINOK (virtuali viktorina 5–8 kl.)
Virtualios viktorinos metu kviečiame pasitikrinti su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktu ir jį pasirašiusiais signatarais susijusias žinias. O jei kai kurių faktų nežinojote – atsakinėdami į skirtingo sudėtingumo klausimus tikrai sužinosite! Sėkmingai įveikę tris viktorinos etapus, išgirsite, ką apie Jūsų rezultatus pasakytų pats Jonas Basanavičius. Pažadame, jog laiką praleisite ne tik naudingai, bet ir smagiai!

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 342 69 365

 

PRO VAIKYSTĖS LANGĄ (5–8 kl.)
Pasiturinčių ūkininkų vaikas… Toks buvo tautos patriarchu vadinamas Jonas Basanavičius savo gyvenimo pradžioje. Per virtualų pasivaikščiojimą po tipišką turtingo Suvalkijos ūkininko sodybą papasakosime ne tik apie XIX amžiaus buitį, bet ir apie Jonuko vaikystę, patirtus nuotykius bei išdaigas.

Įgytas žinias įtvirtinsime atlikdami smagias užduotis.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 342 69365

 

LAISVĖS ĄŽUOLAI: Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno istorija (integruota biologijos ir istorijos pamoka 5–8 kl.)
Jei norite sužinoti, kodėl ąžuolas vadinamas ypatingu medžiu ir kaip jis susijęs su Lietuvos tautiniu atgimimu, – ši edukacinė programa kaip tik Jums! Kviečiame į virtualų pasivaikščiojimą po daugiau nei tris dešimtmečius žaliuojantį unikalų kultūros paveldo objektą – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Išgirsime jo atsiradimo istoriją, sužinosime viską apie mitais ir legendomis apipintą girių karalių ĄŽUOLĄ. Kartu suvoksime, jog istorija, biologija ir net geografija gali puikiai viena kitą papildyti bei padėti mums įgyti platesnį mus supančio pasaulio vaizdinį.

Registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 342 69365

 

BE SMART ABOUT ART (integruota dailės ir anglų kalbos pamokėlė 5 kl., A1 lygis)
Kviečiame susitikti virtualioje dailininko ateljė! Kartu patyrinėsime joje rastus daiktus, susipažinsime su skirtingomis meno kūrinių spalvomis, sužinosime, kaip vadinamas ypatingas menininko sukurtas kūrinys. Virtualios integruotos pamokėlės pabaigoje įtvirtinsime įgytas žinias ir pakartosime išmoktus naujus žodžius. Programa vedama anglų kalba, ji skirta vaikams, kurie anglų kalbos mokosi 2–3 metus.

Registracija el. p. [email protected]

 

ŽALGIRIS (5 kl.)
Norint įveikti priešą, reikia labai gerai jį pažinti. Siūlomu žaidimu „Būkime žvalgais!“ kviečiame patyrinėti Žalgirio mūšio temą. Žaisdami pasižvalgysime po Ordino valstybę, įvertinsime jos karius; sužinosime, kokia buvo vėliavos prasmė ir reikšmė viduramžių mūšiuose; aiškinsimės ginkluotės ypatumus ir taktines gudrybes.

Virtualių lankytojų laukia užduotys, skatinančios smalsumą ir kritinį mąstymą. Žvalgas juk turi būti įžvalgus!

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 5 262 9426

 

BALTŲ GENTYS (5–8 kl.)
Šioje edukacinėje programoje susipažinsime su mūsų protėvių – baltų genčių – atsiradimu ir raida, vedusia link viduramžių Lietuvos valstybės susidarymo. Trumpai apžvelgsime istorinius procesus ir priežastis, lėmusias tai, kad šiandien baltai tebegyvuoja, ir išnagrinėsime kiekvienos baltų genties ypatybes. Virtualios edukacinės programos pabaigoje kiekvienas dalyvis, atsakęs į specialios apklausos klausimus, turės galimybę sužinoti, kurios baltų genties savybėmis jis pasižymi.

Registracija el.p. [email protected] arba tel. +370 5 262 9426

 

Visų virtualiųjų edukacijų kaina – 1 EUR mokiniui.

Edukacijų trukmė – iki 45 minučių.

Virtualias edukacijas vedame Jūsų virtualioje platformoje (Zoom arba Microsoft Teams).

Home buttonAtgal