PROGRAMOS 1–4 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS

 

Naujiena! APIE ŽMONES IR PAUKŠČIUS (integruota istorijos ir biologijos pamoka 1–4 kl.)
Ši virtuali edukacinė programa skirta tiems, kuriuos vis dar kamuoja klausimas, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis, ir kaip šis faktas susijęs su žmonių pasaulio sukūrimu. Turbūt smalsu sužinoti, kodėl mūsų protėviams paukščiai buvo tokie svarbūs, kokias žinias jie parnešdavo iš dausų, ką pranašaudavo jų giesmės ir elgsena? Pasitelkę lietuvių tautosaką pabandysime kartu pasiaiškinti, kuo mes ir paukščiai esame panašūs. O susitikimo pabaigoje sužinosite, koks paukštis galėtumėte būti Jūs.

Registracija el.p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt arba tel. +370 342 69365

 

Naujiena! TAS VELYKAIČIO GRAŽUMĖLIS (1–4 kl.)
Virtuali programa skirta gavėnios laikotarpio ir Velykų papročiams pristatyti. Jos dalyvius supažindinsime su tradiciniais kiaušinių dažymo būdais ir dažniausiai dažymui naudotais augalais. Aptarsime velykaičių spalvų ir raštų simboliką, velykinius žaidimus. Atskleisime, kokią paskirtį šventės metu atliko Velykų eglutė, kuo svarbi Velykų bobutė. Programos pabaigoje bus galima pasivaržyti kiaušiniaujant ir atliekant kitas smagias užduotis.

Registracija el.p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt arba tel. +370 342 69365

 

ŠVENTIEJI SODYBŲ GLOBĖJAI (4 kl.)
Prisijunkite, jeigu Jus domina nuostabus senosios lietuvių liaudies skulptūros pasaulis! Tyrinėsime ir aptarsime šventųjų ikonografiją – sužinosime, kuri šventoji savo rankose laiko duonos kepalą, kodėl šv. Jurgis smeigia ietį į išžiotus slibino nasrus ir kokių profesijų atstovai gali pasigirti turintys savo globėjais. Virtualios edukacijos metu ne tik pažinsime ir mokysimės atpažinti liaudies mene vaizduojamus šventuosius, tačiau ir kartu spręsime įtraukiančias užduotis, padėsiančias įtvirtinti įgytas žinias.

Registracija el.p. edukacija@lnm.lt arba tel. +370 (5) 262 9426

 

LEGENDŲ PILIS (1–4 kl.)
Ar prisimenate Vilniaus miesto įkūrimo legendą? Garsusis Geležinis vilkas šiandien jau yra vienas iš miesto simbolių, tačiau paslaptinga Gedimino pilis slepia ir kitų, dar niekuomet negirdėtų legendų. Virtualios edukacijos metu išgirsite ne tik įvairių pasakojimų bei legendų apie Gedimino pilį, bet ir sužinosite, kodėl kryžiuočiams niekada nepavyko užimti Gedimino pilies! Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. pilis@lnm.lt arba tel. +370 (5) 212 2617

 

ISTORIJOS KRYŽKELĖSE SU JONU ŠLIŪPU (1–4 kl.)
Manote, kad naujas istorijos puslapis pats atsiverčia? Jonas Šliūpas Jums paprieštarautų. Jis pats, dėl savo bekompromisių pažiūrų tapęs nepageidaujamas Rusijoje ir Vokietijoje, bet turėjęs galimybę Amerikoje pasirinkti ramybę ir asmeninę laimę, visada rinkosi veiklą ir ištikimybę savo principams. Susipažinę su jo gyvenimo dilemomis ir priimtais sprendimais, galėsite atsidurti Jono Šliūpo vietoje ir sužinoti, kaip Jūsų pasirinkimai pakreiptų Lietuvos istoriją.

Registracija el. p. j.sliupo.sodyba@lnm.lt arba tel. +370 685 35 914

Jau ir kultūros pase!

 

VILNIAUS BASTĖJOS PASLAPTYS (3–4 kl.)
Ar žinojote, kad Vilniaus senamiesčio pakraštyje stūkso didingas pastatas – Vilniaus gynybinės sienos bastėja, skaičiuojanti ne vieną šimtą metų? Šį pastatą nuo pat pradžių gaubė daug paslapčių, keistų nutikimų ir neįtikinamiausių legendų. Nors Vilniaus bastėja šiandien yra muziejus, pasakojantis apie krašto gynybos svarbą, tačiau prieš beveik 500 metų bastėja buvo pastatyta visai kitu tikslu. Kokiu? Kokias paslaptis ji slepia? Kokia legendinė būtybė buvo (o gal yra?) įsikūrusi Vilniaus bastėjoje? Apie visa tai ir dar daugiau – virtualiame edukaciniame užsiėmime „Vilniaus bastėjos paslaptys“. Kartu aiškindamiesi, atlikdami užduotis, reikšdami savo nuomonę, susipažinsime su autentišku ir Lietuvoje vieninteliu tokio tipo pastatu – bastėja.

Registracija el. p. basteja@lnm.lt arba tel. +370 5 261 2149

 

KAS YRA VASARIO 16-OJI? (1–4 kl.)
Ką žinai apie Vasario 16-ąją? Jeigu pagalvojai apie Nepriklausomybės Aktą ir jį pasirašiusių signatarų dvidešimtuką – puiku! Tačiau ši svarbi Lietuvai šventė gali atskleisti daug daugiau įdomybių, todėl kviečiame su jomis susipažinti. Virtualioje edukacinėje programoje „Kas yra Vasario 16-oji?“ kartu diskutuosime ir atliksime užduotis net iš aštuonių temų, tokių kaip mitų griovėjai, istorijos mįslės ir kitų, susijusių su Valstybės atkūrimo diena.

Registracija el. p. signataru.namai@lnm.lt arba tel. +370 5 231 4437

 

PRO VAIKYSTĖS LANGĄ (1–4 kl.)
Pasiturinčių ūkininkų vaikas… Toks buvo tautos patriarchu vadinamas Jonas Basanavičius savo gyvenimo pradžioje. Per virtualų pasivaikščiojimą po tipišką turtingo Suvalkijos ūkininko sodybą papasakosime ne tik apie XIX amžiaus buitį, bet ir apie Jonuko vaikystę, patirtus nuotykius bei išdaigas.
Įgytas žinias įtvirtinsime atlikdami smagias užduotis.

Registracija el. p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt arba tel. +370 342 69365

 

BE SMART ABOUT ART (integruota dailės ir anglų k. pamokėlė 1–4 kl., A1 lygis)
Kviečiame susitikti virtualioje dailininko ateljė! Kartu patyrinėsime joje rastus daiktus, susipažinsime su skirtingomis meno kūrinių spalvomis, sužinosime, kaip vadinamas ypatingas menininko sukurtas kūrinys. Virtualios integruotos pamokėlės pabaigoje įtvirtinsime įgytas žinias ir pakartosime išmoktus naujus žodžius. Programa vedama anglų kalba, ji skirta vaikams, kurie anglų kalbos mokosi 2–3 metus.

Registracija el. p. k.varnelio.muziejus@lnm.lt

 

ŽALGIRIS (3–4 kl.)
Norint įveikti priešą, reikia labai gerai jį pažinti. Siūlomu žaidimu „Būkime žvalgais!“ kviečiame patyrinėti Žalgirio mūšio temą. Žaisdami pasižvalgysime po Ordino valstybę, įvertinsime jos karius; sužinosime, kokia buvo vėliavos prasmė ir reikšmė viduramžių mūšiuose; aiškinsimės ginkluotės ypatumus ir taktines gudrybes.
Virtualių lankytojų laukia užduotys, skatinančios smalsumą ir kritinį mąstymą. Žvalgas juk turi būti įžvalgus!

Registracija el.p. edukacija@lnm.lt arba tel. +370 5 262 9426

 

Visų virtualiųjų edukacijų kaina – 1 EUR mokiniui.
Edukacijų trukmė – iki 45 minučių.
Virtualias edukacijas vedame Jūsų virtualioje platformoje (Zoom arba Microsoft Teams).

Home buttonAtgal