Šeštadienį – kalėdinių žaisliukų dirbtuvės su tradicinių amatų meistre

 

 

Gruodžio 19 d. 11 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir šiaudinių sodų pynėja, tradicinių amatų meistrė Margarita Macijauskienė kviečia šeimas kartu patirti kūrybos džiaugsmą – iš natūralių ar dirbtinių šiaudelių pasigaminti kalėdinį žaisliuką virtualioje pamokoje.

„Šiandien, kai mūsų judėjimas apribotas, atsiveria puiki galimybė keisti įpročius ir, užuot pirkus kalėdinius žaisliukus, prisiminti tradicijas ir patiems susikurti jaukų kalėdinį žaisliuką-šiaudinuką, kuris suteiktų šilumos ir džiaugsmo jūsų namams ir artimiesiems. Kartu su tautodailininke Margarita Macijauskiene kviečiame atrasti, kaip paprasti šiaudeliai jūsų pačių rankomis gali virsti puikia kalėdine puošmena, žaisliuku ar dovanėle. Būkime ir kurkime kartu, dalinkimės savo džiaugsmu šeimos bendrystėje“, – ragina Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus vedėja Nijolė Laužikienė.

Margarita Macijauskienė šiaudinių puošmenų kūrėjų gretose sukasi keletą dešimtmečių. Kasmet savo kurtus šiaudinius sodus ji eksponuoja jungtinėse ir personalinėse parodose, pristatančiose liaudies meno kūrinius. Meistrės kurti  šiaudiniai sodai bei eglutės žaisliukai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais. Šiais metais Margaritai Macijauskienei suteiktas meno kūrėjo statusas.

Virtualiosios dirbtuvės duris atvers gruodžio 19 dieną 11 valandą.

Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu Lietuvos nacionalinio muziejaus Youtube paskyroje.

Užsiėmimų dalyviams reikės: šiaudų (gali būti rugių ar kvietrugių, jeigu neturite – tiks ir plastikiniai ar popieriniai šiaudeliai), žirklių, siūlų (irisinių ar lininių), ilgesnės adatos.

Renginys yra nemokamas ir organizuojamas įgyvendinant Palangos miesto etninės kultūros plėtros 2020–2023 m. programos projektą.


Kitos naujienos

Home buttonAtgal