„Pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidentas“


„Pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidentas“

2012 m. rugsėjo 20 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1, atidaroma paroda „Pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas“. Parodoje pateikiama pirmojo atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidento veiklą atspindinti ikonografinė medžiaga – fotografijos, įamžinusios vizitus į užsienio šalis, diplomatinę veiklą, taip pat Prezidento gauti apdovanojimai ir dovanos.

1993 m. vasario 14 d. Algirdas Mykolas Brazauskas (1932 09 22 – 2010 06 26) pirmuosiuose tiesioginiuose ir visuotiniuose Respublikos Prezidento rinkimuose pelnė Lietuvos žmonių pasitikėjimą ir penkeriems metams buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu.

1993–1998 m. kaip Respublikos Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas suformavo Prezidento institucijos struktūrą ir tradicijas, įkūrė Respublikos Prezidento kanceliariją, sudarė jos tarnybas. Prezidentūra įsikūrė specialiai tam restauruotuose rūmuose S. Daukanto aikštėje. Iš Seime esančių partijų Prezidentas sudarė Politinę konsultacinę, Valstybės gynimo, Užsienio politikos koordinavimo tarybas, organizavo teisinės sistemos reformą. Jo kadencijos laikotarpiu nuveikti ir kiti reikšmingi Lietuvos istorijai darbai: įvesta nacionalinė valiuta – litas, išvesta buvusi tarybinė okupacinė kariuomenė, pateikti prašymai priimti Lietuvos Respubliką į NATO ir Europos Sąjungą, pasirašytos sutartys su kaimyninėmis valstybėmis, kartu su Lenkijos Prezidentu Aleksandru Kwaśniewskiu Vilniuje surengta Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovų konferencija „Tautų sambūvis ir geri kaimynų santykiai – saugumo ir stabilumo Europoje garantas“. Pasak filosofo Arvydo Juozaičio, „savo prezidentavimo metais A. Brazauskas darė viską, kad mažėtų visuomeninė įtampa, jo valdymo metais buvo suformuota taikinga Lietuvos užsienio politika, pasirašytos pirmosios gerų kaimyninių santykių ir sienų sutartys“.

Paroda Lietuvos nacionaliniame muziejuje – vienas iš renginių, skirtų Prezidento, Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Mykolo Brazausko 80-osioms gimimo metinėms paminėti.

rugsėjo 20, 2012 | Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1


Kitos naujienos

Home buttonAtgal